امروز دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۲

رادیو در جشن میلاد خواهر خورشید

مشاهده ۱۸۷
۱۴۰۲/۰۲/۳۰- ۱۴:۰۲

همزمان با سالروز میلاد پربرکت حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر ویژه برنامه‌های مختلفی از شبکه‌های رادیویی، بویژه شبکه معارف، تهران و صبا تهیه و پخش خواهد شد که به بررسی شخصیت علمی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهاو بزرگداشت روز دختر می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رادیو معارف با یک آسمان ارادت: ویژه برنامه "خواهر خورشید " به تبیین ویژگی‌های الگویی حضرت معصومه"س" می‌پردازد. این برنامه که به همت گروه قرآن و اهل بیت (ع) طراحی و تولید می‌شود به موضوعاتی همچون بررسی شخصیت علمی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با نگاهی به روایت «فداها ابوها»و جایگاه و شخصیت حضرت معصومه (حضرت معصومه در نگاه پدر، حضرت معصومه در نگاه خاندان وحی، حضرت معصومه در نگاه عالمان بزرگ شیعه) می‌پردازد.
همچنین تبیین ویژگی‌های الگویی حضرت معصومه«س»؛ (ویژ‌گی‌های الگو از نظر دختران، دختر نمونه در اسلام، دختران و الگو‌پذیری، الگو‌های دختران، ضرورت‌ها و بایسته‌های الگو و ...)،‌ جلوه‌های الگویی حضرت معصومه«سلام‌الله‌علیها» برای نسل امروز؛ (عفت و حیا، معصومیت، علم‌آموزی و عالمه بودن، عبادت و بندگی خدا در جوانی، عجین کردن علم و عبادت با حضور اجتماعی و موثر، ولایتمداری و ...) از جمله مباحثی است که در این برنامه به آن پرداخته می‌شود.
«یک آسمان ارادت» از حرم مطهر حضرت معصومه (س) به بررسی تحلیل هجرت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به ایران می‌پردازد. این برنامه در ایام میلاد حضرت معصومه(س) هر شب ساعت 20:15 از بارگار منور کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) پخش می‌شود .
موضوعاتی که در این برنامه به آن پرداخته می‌شود: بررسی تحلیلی سفر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به ایران با تأکید بر نقش حضرت در حمایت از ولایت، تحلیل ورود حضرت فاطمه معصومه سلم الله علیها به شهر مقدس قم، علل، زمینه‌ها و برکات کات وجودی حضرت معصومه (برکات وجودی حضرت در زمان حیات، برکات وجودی ایشان در سفر به ایران، برکات وجودی آن حضرت در زمان حضورشان در قم)

گرامیداشت ولادت حضرت‌معصومه(س) و روز دختر در رادیو تهران
با فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت‌معصومه(س) و روز ملی دختر، شبکه رادیویی تهران با ویژه برنامه‌های تهران من، سعادت آباد، مسابقه 021 و... به استقبال دهه کرامت می رود.
شنوندگان برنامه "تهران من" که مشارکت بیشتری در این برنامه عصرگاهی دارند، در این روز با رادیو تهران همراه می‌شوند و این روز را گرامی می دارند. با ما از ساعت 17 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز همراه شوید.
برنامه عصرگاهی" 021" رادیو تهران که با هدف ایجاد نشاط،سرگرمی و امیدآفرینی پخش می‌شود، در این روز حول محور حضرت معصومه (س) و روز دختر روی آنتن می رود.

رادیو صبا با «دست افشان»
این شبکه رادیویی به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت ویژه برنامه «دست افشان» را تقدیم مخاطبان می‌کند.این برنامه با رویکرد اخلاقی و فرهنگی به گرامیداشت هفته کرامت می‌پردازد و به مناسبت روز دختر با بخش های ویژه در خدمت مخاطبان است.
ویژه برنامه «دست افشان» در ایام دهه کرامت هر شب ساعت 20 تقیم مخاطبان می‌شود.

امتیاز شما