امروز شنبه  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
در گزارشی از پرس تی وی؛
در گزارشی از پرس تی وی؛

نورافکنی به صهیونیست‌های گرسنه

مشاهده ۲۲۵
۱۴۰۲/۰۲/۳۱- ۱۱:۴۰
تعداد بازدید:225

شاید خبری از درگیری داخلی میان صهیونیست‌ها در رسانه‌های جهان منتشر شود، اما آن‌ها دقیقا به علت این تحولات اشاره نمی‌کنند. مشکل، اصلاحات قضایی نیست که به رهایی نتانیاهو از محاکمه و زندان می انجامد، بلکه مشکلات به مراتب فراتر از این مسائل است، اما در رسانه‌های غربگرا هرگز به عمق مشکلات درون رژیم صهیونیستی اشاره‌ای نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رسانه‌های جریان اصلی غرب که همواره قدرت نرم صهیونیسم محسوب می‌شوند، نمی‌توانند در برابر درگیری‌ها و خشونتی که میان صهیونیست‌ها در تل آویو، حیفا و... دیده می‌شود، ساکت باشند، اما تلاش می‌کنند نقاط بحرانی این رژیم را به عنوان تلاش صهیونیست‌ها برای تحقق دموکراسی و حمایت از پلیارشی (تفکیک قوا در حکومت) مقابل حکومت خودکامه تک نفره (نتانیاهو) معرفی کنند. به بیان دیگر رسانه‌های غربگرا حتی مشکلات درون تل آویو را هم به نحوی بزک و تزئین می‌کنند تا حقیقت رخدادها پنهان بماند.

واقعیت چیست؟ آیا این حجم بزرگ و بی‌سابقه اعتراضات ضد حکومتی و درگیری‌های خیابانی صهیونیست‌ها که در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی دیده می‌شود، فقط برای دموکراسی است یا این اختلافات شدید که از زمان روی کار آمدن رادیکال‌هایی مانند ایتامار بن گویر، به‌شدت افزایش یافته از بحران‌های بزرگ دیگری خبر می‌دهد که به علت سرپوش‌های رسانه‌ای اکثر مردم جهان از آن با خبر نیستند؟

پرس تی وی از پشت پرده اعتراضات بی‌سابقه صهیونیست‌ها علیه تل آویو خبر داده‌است: «بیش از نیم میلیون خانواده اسرائیلی دچار ناامنی غذایی هستند و یک گزارش جدید نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون اسرائیلی، از جمله حدود 665 هزار کودک، در شرایط ناامنی غذایی زندگی می‌کنند.»

این شبکه خبری به نقل از کانال 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «بیش از 976 هزار بزرگسال نیز دچار ناامنی غذایی هستند. این یافته‌ها در جریان کمیته کار، رفاه و بهداشت اخیر کنست (پارلمان) اعلام شد؛ جایی که اسرائیل آیشلر، عضو کنست، خواستار توزیع سریع‌تر سبدهای غذایی بین خانواده‌های نیازمند در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی شد. وی افزود: نهادهای اسرائیلی باید حداقل نیمی از هزینه سبدهای غذایی اولیه خانواده را بپردازند.»

پرس تی وی در خبرهای خود به این نکته هم پرداخته که«اوایل سال جاری، گزارشی درباره وضعیت امنیت غذایی در رژیم صهیونیستی که توسط مؤسسه موسوم به بیمه ملی اسرائیل منتشر شد، نشان داد که 522 هزار خانوار صهیونیست در وضعیت ناامنی غذایی زندگی می‌کنند که 265 هزار خانواده در وضعیت ناامنی غذایی شدید به سرمی‌بَرند». این گزارش خاطرنشان کرد که نظرسنجی مندرج در این گزارش در نیمه اول سال 2021 و قبل از توقف مزایای بیکاری که به اکثر افراد بیکار و کارگرانی که به دلیل همه‌گیری جهانی در مرخصی بدون حقوق قرار گرفته بودند اعطا شده‌است.

این تلویزیون در خبر دیگری اعلام کرد که«در هفته ‌های اخیر ارزش شیکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) در برابر دلار به پایین‌‌ترین حد در سه سال اخیر رسیده و بورس تل‌آویو ضعیف عمل کرده و شرکت‌های پیشرو، پول خود را از حساب‌های اسرائیل بیرون می‌کشند.»

پرس تی وی در بررسی مشکلات داخلی رژیم صهیونیستی  ادامه می‌دهد که«در اول مارس، آژانس رتبه‌بندی اعتباری آمریکایی هشدار داد، تغییرات قضایی ممکن است"تأثیر منفی" بر مشخصات اعتباری اسرائیل بگذارد. فیچ هشدار داد که بازنگری قضایی می‌تواند نظارت سازمانی را تضعیف کند و منجر به نتایج بدتر سیاست‌‌ها یا بروز احساسات منفی سرمایه‌گذاران شود.»

 سرنگونی فوری و سریع

پرس تی وی به این خبر که  توسط رسانه‌های دیگر بایکوت می‌شود هم اشاره کرده است که«صدها اقتصاددان درباره سقوط مالی در اسرائیل هشدار می‌دهند. گروهی از اقتصاددانان اسرائیلی هشدار می‌دهند که اصلاحات قضایی ممکن است پیامدهای جدی داشته‌باشد و احتمال دارد فروپاشی مالی حکومت تل آویو ممکن است فوری  و سریع‌ رخ دهد.» 

این شبکه به دومین نامه اقتصاددان‌های صهیونیست هم توجه نشان داده‌است که«صدها اقتصاددان در نامه دوم مجدد هشدار دادند از زمانی که ما اولین درخواست خود را منتشر کردیم، نشانه ‌های فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد حتی اگر بازارها در کوتاه مدت به ثبات هم برسند، می‌توان انتظار آسیب بلندمدت به رشد اقتصادی و استاندارد زندگی اسرائیلی‌ها را داشت.»

«در میان امضاکنندگان این نامه‌ها، دانشگاهیان ارشد با گرایش راست و چپ، از جمله برنده جایزه نوبل، دانیل کانمن، یوجین کندل، مشاور اقتصادی سابق نتانیاهو و رئیس شورای اقتصاد ملی و یاکوب فرنکل، رئیس دو دوره بانک اسرائیل حضور داشتند. این افراد در نامه اول خود، بیمناک بودند که اقدامات رادیکال می‌تواند منجر به کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت پر رونق فناوری اسرائیل شود. آن‌ها همچنین به خطر فرار مغزها و جابه‌جایی مراکز تحقیق و توسعه از سرزمین‌های اشغالی و همچنین خطر کاهش رتبه اعتباری رژیم اسرائیل اشاره کردند.»

دقت کنیم که آنه‌ا از فروپاشی در تل آویو صحبت می‌کنند، حال آنکه رسانه‌های غربی بر خلاف پرس تی وی تلاش می‌کنند جلوه‌ای زیبا از اعتراضات داخلی صهیونیست‌ها نشان دهند و حتی دموکراسی را در رژیم صهیونیستی تزئین کنند.

پرس تی وی در خبرهایی که از سرزمین‌های غصب شده فلسطین مخابره می‌کند سایر ابعاد مشکلات بی پایان در حکومت تل آویو را بررسی و اعلام کرده‌است که«این بازنگری با هفته‌ها تظاهرات گسترده، انتقاد کارشناسان حقوقی و تظاهرات نادر توسط نیروهای ذخیره ارتش که متعهد به سرپیچی از دستورهای مافوق هستند، سر و صدای بی‌سابقه‌ای برانگیخته است.»

این شبکه انگلیسی زبان این بار از زبان ایهود باراک، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «اسرائیلی‌ها باید در برابر رژیم کنونی مقاومت کنند.» به بیان دیگر مقامات سابق هم خواستار تشدید آشوب در رژیم صهیونیستی هستند و این نکته بسیار شگفت‌انگیز است.

پرس تی وی همچنین نظر آموس یادلین، رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی را هم نقل قول کرده که گفته است«اسرائیل در داخل در حال فرسایش است. یادلین در مصاحبه با شبکه 12 این رژیم گفت: اسرائیل به جای بدی می‌رود.»

با کنار هم قرار دادن اخبار و گزارش‌های شبکه خبری پرس تی وی، به نقل از منابع و مقامات رژیم تل آویو برای جامعه انگلیسی زبان جهان، می توان به اعماق بحران اقتصادی و سیاسی در  این رژیم صهیونیستی پی برد.

به بیان بهتر جدای از مشکلات صهیونیسم با اعراب در داخل هم با وضعیت روبه زوال روبه‌روست، اما این خبرها یا مسکوت می‌ماند یا با رویکردی کاملا وارونه و گاه زیبا در رسانه‌های غربگرا نشان داده می‌شود تا افکار عمومی جهان از حقیقت پشت پرده آگاه نشود.

پرس تی وی مانند یک نورافکن بر علل و عوامل بحران درونی تل‌آویو که صهیونیست‌ها را به جان هم انداخته است نور تابانده تا نقاط تاریک این حکومت غاصب به شکل موثق و استنادی به تصویر کشیده‌شود. 

امتیاز شما