امروز پنج شنبه  ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
کارشناسان "آفریقا امروز" پرس تی‌وی واکاوی می‌کنند؛
کارشناسان "آفریقا امروز" پرس تی‌وی واکاوی می‌کنند؛

نژادپرستی دادگاه کیفری بین‌المللی و فرانسه در آفریقا

مشاهده ۲۱۰
۱۴۰۲/۰۲/۳۱- ۱۳:۴۶
تعداد بازدید:210

برنامه "آفریقا امروز" شبکه پرس تی‌وی اقدام دادگاه کیفری بین‌المللی علیه آفریقا و حمله نژادپرستانه فرانسه بر ضد مردم مایوت را زیر ذره‌بین می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته "آفریقا امروز" به بررسی اقدامات مغرضانه دادگاه کیفری بین‌المللی علیه کشورهای آفریقایی و حملات وحشیانه و نژادپرستانه فرانسه علیه مردم مایوت که بخشی از مجمع الجزایر کومور است، می‌پردازد.
مبارک هنیا مجری برنامه در ابتدا تاکید می‌کند که دادگاه کیفری بین‌المللی به ابزار کشورهای غربی علیه آفریقا تبدیل شده و در طول چند سال گذشته، با اتهامات پایان ناپذیری مبنی بر جانبداری علیه آفریقا مواجه شده است. هنیا در همین راستا گفت‌وگو می‌کند با پائولا اسلیر، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی از آفریقای جنوبی و این پرسش را با او مطرح می‌کند که چرا دادگاه کیفری بین‌المللی بیشتر بر آفریقا تمرکز می‌کند، گویی هیچ جنایتی در سایر نقاط جهان وجود ندارد؟ بخش دوم برنامه "آفریقا امروز" به این موضوع می‌پردازد که چگونه امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، حمله نژادپرستانه نفرت‌انگیزی را علیه مردم جزیره مایوت که بخشی از مجمع الجزایر کومور است اما در حال حاضر توسط فرانسه اشغال شده، آغاز کرده است.
نبیل آیت آکاچه از حزب رنسانس فرانسه و دریک واندرا، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی کارشناسان بخش دوم برنامه هستند و نقطه نظرشان را در مورد اقدام وحشیانه دولت فرانسه علیه مردم کومور در جزیره مایوت ارائه می‌کنند.
برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌کنندگی عاطفه‌سادات دربندی دوشنبه ساعت 00:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه سه‌شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

امتیاز شما