امروز دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۲

فرزاد جمشیدی و دلیل ورود به بازیگری/ هیچ‌ چیزی را با «مرغ سحر» عوض نمی‌کنم

مشاهده ۲۶۰
۱۴۰۲/۰۳/۰۷- ۱۲:۵۵

خبرهایی از آغاز فیلمبرداری سریال طنز «بیست کویید» منتشر شده که نام فرزاد جمشیدی مجری شناخته شده تلویزیون در بین بازیگرانش یه چشم می‌خورد؛ او وارد بازیگری شده و نقش یک پزشک را بازی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از  خبرگزاری تسنیم، سریال «بیست کویید» از جدیدترین تولیدات گروه فیلم و سریال شبکه دو، در مشهد کلید خورد. این مجموعه تلویزیونی به تهیه‌کنندگی رشید حاجتمند، سومین سریال در دست تولید شبکه دو بعد از سریال‌های «هادی» و «مهیار عیار» در سال جاری است.

این سریال 30 قسمتی با محوریت وقایع و اتفاقات دوران کرونا، داوطلب شدن عده‌ای از مردم را برای کمک به کادر درمان به تصویر می‌کشد اما در میان این افراد، شخصی است که انگیزه حضورش با دیگران فرق دارد...

در این سریال بازیگرانی همچون اصغر نقی‌زاده، میرطاهر مظلومی، علی عامل هاشمی، امیر غفارمنش، علی ذکریایی، فرزاد جمشیدی، فاطمه مقدس، پانته‌آ کیقبادی، فهیمه مؤتمن، سعید ولی‌زاده، حسام خلیل‌نژاد و... به ایفای نقش می‌پردازند.

از دیگر عوامل این سریال می‌توان به‌هادی حاجتمند (کارگردان)، حمید برزگر (نویسنده)، علی گورانی (تدوینگر)، جواد علیزاده (مدیر برنامه‌ریزی)، امیر جاودانی زرین (دستیار اول کارگردان)، سارا طالبیان (منشی صحنه)، محمدحسین غفرانی (مدیر تولید)، یوسف سبحانی (مدیر فیلمبرداری)، علی سنگین (طراح صحنه و لباس)، محسن طیبی بجستانی (مدیر صدابرداری) و امیر ترابی (طراح چهره‌پرداز) اشاره کرد.

با فرزاد جمشیدی صحبت کردیم که قرار است اولین تجربه بازیگری‌اش را در این سریال تلویزیونی داشته باشد. او به خبرنگار تسنیم گفت: من نقش یک پزشک را در این سریال بازی می‌کنم که قرار است برای کمک به مدافعین حرم، اعزام شود. 

مجری برنامه‌های مذهبی تلویزیون اشاره کرد: من این نقش را قبول کردم چون موضوع سریال مدافعین حرم بود و عوامل و دست‌اندرکارانش را به خوبی می‌شناسم از افرادِ ارزشی و کاربلدی‌ هستند که قبلاً با آنها تجربه برنامه «باران» شبکه دو را داشته‌ام. این گروه را می‌شناسم و کار نمایشی‌شان را در سریال «بچه زرنگ» دیدم. مرا انتخاب کردند شاید به این خاطر بوده که در رشته فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی هم تحصیل کرده‌ام. از طرفی مشهد بودم و تهیه‌کنندگان ما و آنها یکی هستند و کار برای شبکه دو و موضوع مدافعان حرم است تصور کردند برای این کار مناسب باشم.

جمشیدی افزود: سال‌های پیش بارها در تئاتر و سینما پیشنهاد داشتم که قبول نکردم. در تئاتر مکرراً به من گفتند راوی تئاتر و نمایشی را برعهده بگیرم که این کار را نکردم و در سینما هم چندین بار نقشی پیشنهاد شد. البته برخی از فیلم‌ها از برنامه‌های تلویزیونی‌ام استفاده کردند. 

او در پاسخ به این سؤال که آیا این تجربه باعث می‌شود بازیگری را هم در کنار اجرا ادامه بدهد، خاطرنشان کرد: کار اجرا را با چیزی عوض نمی‌کنم؛ مجری در تلویزیون رسول رسانه به حساب می‌آید و ارسال یک پیام در لحظات ناب سحر از هر اتفاقی مهمتر است. از طرفی مردم به لطف خدا مرا به عنوان مجری سحر به یاد می‌آورند و نمی‌خواهم لقب «مرغ سحر» را که به من داده‌اند به آن لطمه بخورد. یعنی در واقع اگر قرار باشد کاری را هم انجام بدهم باید در طول هم باشد و به هم کمک کند نه اینکه در عرض قرار بگیرد. 

فرزاد جمشیدی همچنین این روزها در تدارک ساختِ مستند تلویزیونی به نام «عشق علوی» است که همه هنرمندانی که در زمینه امام رضا(ع) کاری انجام داده‌اند؛ از استاد فرشچیان و مهدی فخیم‌زاده گرفته تا بسیاری دیگر روایت کارهایشان در این مستند بیان خواهد شد. او کارگردانی، روایت و نویسندگی این مستند سینمایی را برعهده دارد. 

به تعبیر این مجری تلویزیون، قرار است به عنوان بازیگر اواخر خردادماه جلوی دوربین این سریال تلویزیونی برود. 

امتیاز شما