امروز دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۲

از دعای غریق تا حفظ ایمان در شدائد و سختی‌ها در «قلب فرهنگی»

مشاهده ۲۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۱۰- ۱۲:۱۹

برنامه «قلب فرهنگی» جمعه 12 خرداد ماه با موضوع بررسی و تبیین محتوای خطبه‌های نمازجمعه و نگاهی به چگونگی حفظ ایمان در شدائد و سختی‌ها از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه «قلب فرهنگی» این هفته «حجت ‌الاسلام هاشمی» به عنوان کارشناس مذهبی درباره ی حفظ ایمان در شدائد و سختی‌ها مطالبی را بیان می‌کند و در بخشی دیگر از این برنامه به«دعای غریق» اشاره می‌شود و به گفتگو با « حجت عباسیان» ، کارشناس مهدویت اختصاص دارد که در این بخش در خصوص دعای غریق و تاثیر و اهمیت آن صحبت می‌شود. دعای غریق دعایی است که از امام صادق (علیه السلام) برای تثبیت اعتقاد در زمان دوری از امام معصوم (ع) و در امان ماندن از خطرات شبهات و تزلزلات اعتقادی و عملی و گرفتار نشدن شبهات و فتنه‌های آخر الزمان بیان فرمودند. همچنین در بخش اطلاع رسانی از فعالیت های ستادهای ائمه جمعه، حجت الاسلام شاهرخی امام جمعه لرستان در خصوص مضمون خطبه‌ها مطالبی را بیان می‌کند ‌و حجت الاسلام محمدی امام جمعه میانه نیز در این برنامه به تشریح برنامه‌های ستاد نماز جمعه این شهر و اهمیت نماز جمعه در اسلام و چگونگی انتخاب مضمون خطبه‌ها می‌پردازد.

مجله ی رادیویی «قلب فرهنگی» ویژه نماز جمعه کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که ساعت ۱۱:۳۰ به تهیه کنندگی محمدرضا حاج حیدری روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و موج ای ام ردیف ۵۸۵ کیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

امتیاز شما