امروز دوشنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۲
در «سنتز» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود؛
در «سنتز» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود؛

واکنش رئیس جمهور مکزیک به مداخله آمریکا در امور داخلی این کشور

مشاهده ۲۶۲
۱۴۰۲/۰۳/۱۰- ۱۴:۳۴
تعداد بازدید:262

برنامه این هفته «سنتز» شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی به بررسی واکنش رئیس جمهور مکزیک به مداخله آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده آمریکا(USAID) می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سنتز» که هر هفته به مهم‌ترین موضوعات مرتبط با مردم آمریکای لاتین می‌پردازد، این قسمت، واکنش  اندرس مانوئل لوپز اوبرادو رئیس جمهور مکزیک در طول هفته‌های اخیر به اقدامات مداخله جویانه آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده آمریکا (USAID) در امور داخلی این کشور را مورد بررسی قرار می دهد.  
آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، از جو بایدن، همتای آمریکایی خود خواسته مانع مداخله گرایی آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) و تامین مالی گروه‌های متخاصم با دولت این کشور شود. آمریکا که خود را پلیس جهان می نامد، به اصول حسن همجواری احترام نمی‌گذارد و معتقد است که دیگران باید تسلیم منافع نامشروع او شوند که این امر در موضع تهاجمی آمریکا نسبت به مکزیک قابل لمس است. این امر واکنش تند رئیس جمهور مکزیک آندرس مانو ئل لوپز اوبرادو را برانگیخته و در هفته ای اخیر مداخله واشنگتن را محکوم کرده است.
برنامه «سنتز» محصول شبکه هیسپان تی‌وی پنجشنبه ساعت 3:03 بامداد به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه همان روز ساعات 10:00و 19:30 و روز جمعه ساعت 12:00 بازپخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/sintesis/778 این برنامه را در وب سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما