امروز چهارشنبه  ۵ مهر ۱۴۰۲

سفر از مدرسه باغچه‌‌بان تا شیروان در «ایران» پرس تی‌وی

مشاهده ۳۰۵
۱۴۰۲/۰۳/۱۳- ۱۴:۱۵

برنامه «ایران» شبکه پرس تی‌‌وی نگاهی دارد به مدرسه ناشنوایان و شهر شیروان در خراسان شمالی.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته «ایران» در دو بخش مدرسه ناشنوایان باغچه‌‌بان و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهر شیروان در استان خراسان شمالی را به مخاطبان خود معرفی می‌کند.

برنامه هفتگی شبکه پرس تی‌وی در بخش اول خود با گزارشگری ترلان رحیمی‌ به معرفی مدرسه جبار باغچه‌‌‌بان و گفت‌‌وگو با معلمان و دانش‌آموزان این مدرسه می‌پردازد.

 رحیمی‌ با حضور در مدرسه باغچه‌‌بان ضمن معرفی جبار باغچه‌‌بان، موسس مدرسه و قدمت و تاریخچه بنا، به گفت‌وگو با آموزگاران و دانش‌آموزان در حال تحصیل در این مدرسه می‌‌پردازد.

موضوع بخش دوم برنامه «ایران» نیز به معرفی شیروان دومین شهر بزرگ و مهم استان خراسان شمالی اختصاص دارد و با یکی از کهن‌ترین مراکز فرهنگ و تمدن و شهر تاریخی استان خراسان آشنا می‌‌شوند. نام شیروان منسوب به نقش شیری است که شکل و شمایل آن در دامنه کوهی که در فاصله چند کیلومتری جنوب شهر وجود دارد مشاهده می‌شود. این کوه به شیرکوه نیز معروف است. از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شیروان می‌توان به منطقه ییلاقی حفاظت شده گلیل نامانلو، روستای زوارم، آبشار باداملق و دره گلیان اشاره کرد.

برنامه «ایران» روز یکشنبه ساعت 21 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود.  تکرار این برنامه نیز دوشنبه ساعت 12:00، سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15015  برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند.

 

امتیاز شما