امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
زیر ذره بین «شکاف اقتصادی» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود:
زیر ذره بین «شکاف اقتصادی» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود:

واکاوی علل ورشکستگی بانک‌های آمریکایی

مشاهده ۳۵۷
۱۴۰۲/۰۳/۱۳- ۱۴:۲۱
تعداد بازدید:357

برنامه «شکاف اقتصادی» شبکه هیسپان تی وی این هفته به بررسی علل ورشکستگی مالی برخی بانک های آمریکایی می‌پردازد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو، بحران مالی بانک های ایالات متحده آمریکا پس از سقوط بانک سیلیکون ولی و سیگنچر بنک و چند بانک دیگر در ایالات متحده آمریکا را زیر ذره بین می‌برد.

اولین بانکی که ورشکست شد، بانک سیلورگیت متمرکز بر ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که در ۸ مارس به دلیل زیان‌های متحمل شده در سبد وام خود منحل می‌شود. دو روز بعدفروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر به ترتیب دومین و سومین ورشکستگی بزرگ بانک‌ها در تاریخ ایالات متحده اعلام شد. بانک‌های آمریکا به دلیل خروج سپرده‌ها، اعتماد ضعیف مشتریان، تزلزل وام دهی و افزایش نرخ بهره تحت فشار زیادی قرار دارند و این باعث می‌شود که مقامات آمریکایی نتوانند جلوی این سلسله فروپاشی‌ها را بگیرند.

برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه ساعت 04:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 11:00،13:00،18:30 و روز سه شنبه ساعت 02:30،12:00و 16:30 برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

 

امتیاز شما