امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲
کارشناسان برنامه «جریان خاورمیانه» بررسی می‌کنند:
کارشناسان برنامه «جریان خاورمیانه» بررسی می‌کنند:

پنهان‌کاری داخلی اسرائیل و تهدیدات توخالی خارجی

مشاهده ۳۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۱۶- ۱۵:۰۰
تعداد بازدید:302

پنهان ماندن تلفات صهیونیست‌ها و تهدید دوباره نتانیاهو علیه ایران محورهای موضوعی برنامه «جریان خاورمیانه» (MidEaStream) شبکه پرس تی‌وی را تشکیل می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» نگاهی دارد به پنهان ماندن تلفات سربازان اسرائیلی در برابر آتش مقاومت و تهدید چندباره بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به جمهوری اسلامی.

اصرار رژیم صهیونیستی در کنترل جریان اطلاعات در داخل جوامع شهرک‌نشین استعماری باعث شده است که نه تنها تعداد واقعی کشته‌شدگان در درگیری‌ها را اعلام نکند، بلکه تلفات سربازان را نیز به عنوان حادثه گزارش کند. این حوادث شامل واژگونی خودرو، مرگ ناگهانی در حین آموزش، سوء‌استفاده از سلاح و خودکشی می‌شود.

دکتر حسین راهال چهره دانشگاهی، و نویسنده از بیروت کارشناس بخش اول برنامه است و علل ترس اسرائیل از اعلام تعداد تلفات سربازانش را توضیح می‌دهد.

این چهره دانشگاهی همچنین به این پرسش مروه عثمان مجری برنامه پاسخ می‌دهد که این رویکرد رژیم صهیونیستی چه تأثیری بر اخلاق و روانشناسی نظامیان صهیونیست می‌گذارد؟ و دلایل افزایش خودکشی در میان سربازان این رژیم چیست؟

اخیرا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل گفته است که اسرائیل در سطح بین‌المللی هر کاری را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام خواهد داد. تهدیدات نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که صحبت از تماس‌ها و میانجیگری‌ها با هدف فعال‌سازی مجدد مذاکرات هسته‌ای است.

محمد غراوی، مفسر سیاسی از بیروت کارشناس بخش دوم برنامه جریان خاورمیانه است و درباره دلایل تکرار تهدیدات نتانیاهو علیه ایران سخن می‌گوید و به این حقیقت می‌پردازد که موازنه قوا در منطقه خاورمیانه تغییر کرده و دیگر به نفع اسرائیل نیست.

برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت 10:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت  17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما