امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
سکوی مرزی آبی ایران و قطر و ساخت مستندی درباره گاز ایران
سکوی مرزی آبی ایران و قطر و ساخت مستندی درباره گاز ایران

روایت شبکه مستند از «زندگی روی آب»

مشاهده ۲۱۸
۱۴۰۲/۰۵/۲۹- ۰۹:۱۴
تعداد بازدید:218

مجموعه مستند 3 قسمتی «زندگی روی آب» قابی متفاوت از تلاش مهندسان ایرانی که روی آب زندگی می‌کنند را به تصویر در آورده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه مستند 3 قسمتی «زندگی روی آب» به تهیه کنندگی سعید صفار و کارگردانی علی تک روستا تولید جدید شبکه مستند از امروز ساعت ۲۰ پخش خواهد شد.
علی تک‌روستا درباره سوژه این مستند گفت: این مجموعه پرتره ۳ نفر از مهندسان و کارکنان سکوهای گازی پارس جنوبی است؛ ما همراه این شخصیت‌ها شده و در گفت‌وگو با آنها به توان مهندسین ایرانی در شرایط تحریم، مشکلات دوری از خانواده بر روی سکوها و ایجاد چالش‌ها و همچنین شرایط بحرانی و سخت کاری می‌پردازیم. 
وی درباره ایده ساخت این مستند گفت: انگیزه‌ام از تولید این مستند به تصویر کشیدن تلاش کارکنان سکوهای گازی پارس جنوبی است. آنها با تمام مشکلات از قبیل دوری از خانواده در تلاشند تا مردم با مشکل قطعی گاز مواجه نباشند. شرایط کار با وجود گازهای سمی‌بر روی سکوهای گازی نیز مخاطرات زیادی را برای آنها به وجود می‌آورد اما آنها به دلیل عشقی که به ایران دارند مصمم به کار خود ادامه می‌دهند. 
وی افزود: با توجه به اینکه این سکوها در مرزهای آبی ایران و قطر در خلیج فارس قرار دارند می‌تواند یک لوکیشن جذاب برای مخاطب باشد، این مستند کاملا تولیدی بوده و از هیچ آرشیوی در آن استفاده نشده است. 
کارگردان زندگی روی آب درباره روند تولید این مجموعه گفت: تولید این مستند از بهمن ماه سال۱۴۰۱ آغاز و به مدت ۳ ماه طول کشید.  این مستند با همکاری شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس در شبکه مستند سیما تولید شده است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: کارگردان: علی تک روستا، تهیه‌کننده: سعید صفار، تدوین: روح الله قاسمی، تصویربردار: علی تک روستا، مدیر تولید: یدالله تک روستا و مجری طرح: موسسه فرهنگی هنری هفت دستان هنر
مجموعه مستند «زندگی روی آب» از  یکشنبه ۲۹ مردادماه به مدت ۳ شب ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما روانه آنتن می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۱۰ است.

امتیاز شما