امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

خلق انیمیشن‌ها در «داستان یک جرقه»

مشاهده ۱۵۱
۱۴۰۲/۰۵/۳۰- ۰۹:۳۵

مستند «داستان یک جرقه» که با گویندگی 15 نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما دوبله شده، از شبکه چهار سیما پخش شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیر دوبله این مستند بهروز علی محمدی است. رضا آفتابی، آزده اکبری، دانیال الیاسی، نگین سادات بنی عقیل، ارسلان جولائی، محمدعلی دیباج، لادن سلطان پناه، مریم شاهرودی، صبا فاطمه، پویا فهیمی، نسرین کوچک خانی، ملیکا ملک نیا، بهمن‌هاشمی، نازنین یاری و بهروز علیمحمدی صداپیشه‌های این اثر بوده اند.

این مستند فرایند تولید و خلق یک کاراکتر انیمیشنی را بررسی کرد. دو انیماتور مشهور کمپانی پیکسار به نام‌های کوربین و گونزالس از تجربه روند خلاقیت خلق کاراکتری انیمیشنی گفتند.

این مستند، یک مستند آموزشی و کلاس درس برای طراحان و سازندگان انیمیشن است که آنها را با چگونگی طراحی و ساخت شخصیت ها در انیمیشن‌ها آشنا می‌کند و هم به این دلیل که به روند ساخت و طراحی شصیخت های برخی از معروف ترین انیمیشن‌ها می‌پردازد می تواند برای دوستداران فیلم های انیمیشن جذابیت خاصی داشته باشد. این جنبه‌های توأمان آموزشی و سرگرمی آن را به مستندی دیدنی و جالب توجه تبدیل کرده است.

گفتنی است این مستند که محصول 2021 آمریکا است، 10 مرداد ماه از شبکه چهار سیما پخش شد.

امتیاز شما