امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

اربعین حسینی، بزرگترین حماسه و اتحاد جهانی

مشاهده ۱۷۷
۱۴۰۲/۰۶/۰۵- ۱۱:۴۰

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی با حضور در صداوسیما ، با مدیرکل این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر اکبر رضایی در ابتدای این دیدار به تمهیدات رسانه ملی در اربعین حسینی پرداخت و گفت : اربعین حسینی بزرگترین حماسه و اتحاد جهانی است و رسانه ملی در بازتاب این رویداد جهانی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی به نقش مؤثر رسانه ملی در معرفی حماسه بزرگ اربعین اشاره کرد و گفت : رسانه ملی به عنوان بزرگترین و گسترده ترین رسانه در کشور در انعکاس و به تصویرکشیدن زیبایی‌های بزرگترین تجمع سالیانه بشر و معرفی آن به جهانیان نقشی غیرقابل انکار دارد.

وی با تاکید بر مردمی ماندن ساختار این آیین و نقش مردم به عنوان مهمترین حماسه سازان این حماسه جهانی افزود : صدا و سیما امسال با قدرت و حجم وسیع‌تری رویداد بزرگ اربعین را پوشش خواهد داد و با اعزام گروه‌های متعدد برنامه‌ساز ، برنامه‌های زنده و ضبطی متفاوتی را برای اشاعه تجلی اربعین تولید و روانه آنتن می‌کند.

 علی حق بیگی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از عمکلرد این ستاد گفت : مرمت ایوان طلای نجف اشرف، ساخت صحن فاطمه الزهرا در نجف اشرف، صحن عقیله العرب در کربلای معلا و توسعه حرم های مطهر امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) از برنامه‌ها و فعالیت های عمده ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی از آمادگی ۵۰ موکب استان با بیش از یک هزار نفر خادم برای خدمت به زائران اربعین در حوزه اسکان، غذا و خدمات درمانی خبر داد و افزود : بیش از ۵۰ موکب آماده اعزام به عتبات برای خدمت رسانی در مسیر پیاده روی اربعین در پایانه‌های مرزی ، مسیر کربلا ـ نجف ، کربلا، سامرا و کاظمین هستند.

 

 

امتیاز شما