امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

سوگواره‌های حسینی در اربعین

مشاهده ۲۱۶
۱۴۰۲/۰۶/۱۳- ۱۰:۲۲

صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی ویژه برنامه‌ هایی را به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان تقدیم سوگواران، موکب داران و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می‌ کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای مرکز آذربایجان غربی، ویژه برنامه زنده «رسم عاشقی» را در روز اربعین از ساعت 7:30 به تهیه کنندگی محمدرضا همتی بمدت 150 دقیقه پخش می‌کند.

سیمای مرکز آذربایجان غربی، همچنین برنامه تلویزیونی «اولدوز» را به تهیه کنندگی حسین جنگجو در دو بازه زمانی 14 و 15 شهریور ساعت 22 با موضوع قیام امام حسین (ع) و تکریم جایگاه سالار شهیدان و افزایش بینش نسبت به قیام عاشورا و زنده نگه داشتن اربعین حسینی با حضور کارشناسان مذهبی، موکب داران، هنرمندان و شاعران آئینی تقدیم مخاطبان می‌کند. در روز اربعین نیز ویژه برنامه «گون آیدین» به تهیه کنندگی داود غفاری آذر از ساعت 7:30 صبح و برنامه «اذان نغمه سی» به تهیه کنندگی لیلا خوشنهاد از ساعت 12 با حضور کارشناسان مذهبی بصورت زنده با بخش های مداحی، تواشیح و با حضور زائران اربعین به سمع و نظر بینندگان می رسد. همچنین در روز اربعین از ساعت10 بصورت زنده و همزمان مراسم عزاداری سوگواران حسینی با عنوان «تجمع حسینیان» شهرهای ارومیه و خوی از شبکه استانی سیمای آذربایجان غربی پخش خواهد شد. پوشش زنده مراسم جاماندگان پیاده روی اربعین از ساعت16 از میدان شهدا تا باغ رضوان ارومیه، روی آنتن می رود.  پخش فیلم سینمایی، مستند گزارشی، سخنرانی مذهبی و زیرنویس، از دیگر برنامه‌های سیمای آذربایجان غربی در این مناسبت است.

رادیو چی چست نیز به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان، ویژه برنامه‌ هایی را با هدف تبیین اهمیت زیارت و پیاده روی اربعین تقدیم شنوندگان می‌ کند. «عشق کروانی» عنوان ویژه برنامه اربعین صدای مرکز آذربایجان غربی است که از روز 11 تا 16 شهریور به صورت زنده از ساعت 17:30 به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی زینب اسمی‌بر روی آنتن می رود . این برنامه در روز اربعین صبح از ساعت10 بمدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی محمدعلی عبدالی سوگوارانو زائران اربعین حسینی را همراهی می‌کند. کارشناسی، گزارش از زائران اربعین و مسئولان موکب ها، نوحه خوانی و سینه زنی، ارتباط با مراکز استان‌ ها و پخش بیانات رهبری، بخش های برنامه را تشکیل می دهد.

راه اندازی پویش راوی اربعین، تهیه نماهنگ اربعین، ایجاد صفحه ویژه اربعین، تهیه فتوکلیپ از تصاویر ارسالی به پویش، تهیه موشن معرفی مرز تمرچین و موکب های مستقر در مرز تمرچین، تولید چندین کلیپ از اعزام زائران اربعین، تقطیع و بازنشر برنامه‌های ویژه اربعین و بازپخش نماهنگ ها، کلیپ ها و ویدیوهای ارسالی مردمی از اقدامات فضای مجازی مرکز در روز اربعین است.

واحد خبر مرکز آذربایجان غربی نیز در اربعین حسینی، با پوشش مراسم های عزاداری، گزارش ویژه از تردد زائران اربعین از مرز تمرچین و گزارش از مردم در خصوص فلسفه قیام عاشورا و گزارش از زائران و موکب های اربعین با استقرار اکیپ در مرز تمرچین ، ارسال گزارش ها و خبرهای تولیدی قرارگاه رسانه ای صداوسیمای آذربایجان غربی به شبکه‌ های سراسری و بارگذاری گزارش های زائران اربعین در خبرگزاری صداوسیما، به این مهم می‌ پردازد.

امتیاز شما