امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
در «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر؛
در «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر؛

مفاهیم معنوی راهپیمایی اربعین حسینی (ع) و سیاه نمایی رسانه ای غرب

مشاهده ۱۴۱
۱۴۰۲/۰۶/۱۳- ۱۳:۰۵
تعداد بازدید:141

بررسی معانی و مفاهیم انسانی و معنوی مستتر در مراسم اربعین حسینی (ع) و پرداختن به سیاه نمایی رسانه ای غرب در این خصوص موضوع امشب برنامه «قضیه ساخنه» از شبکه الکوثر است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، با فرا رسیدن ماه صفر، یکی از بزرگ‌ترین اجتماعات بشری یعنی پیاده روی اربعین در عراق برگزار می‌ شود. در این مراسم بسیاری از مسلمانان، عاشقان و محبان اهل‌بیت (ع) به یاد اهل بیت امام حسین (ع) و شهدای واقعه عاشورا قدم در مسیر معنوی اربعین گذاشته تا ضمن زیارت حرم امام حسین(ع)، اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی را به تمام عالم نشان دهند.

با این وجود نوع برخورد رسانه‌های جریان اصلی و بنگاه‌های خبرپراکنی غرب نسبت به این اجتماع بزرگ انسانی بسیار جالب و قابل تامل است.سانسور ابعاد گسترده این مراسم دینی، تلاش برای ایجاد اختلاف میان مردم دو کشور ایران و عراق، ایجاد تردید در اساس وجودی پیاده‌روی اربعین، سیاه نمایی در خصوص نوع عملکرد دولت و گروه‌های مردمی و… نشان دهنده تلاش برخی مراکز قدرت غربی برای از بین بردن این مراسم دینی و تبدیل کردن آن به نقطه اختلاف در میان مسلمان است.

برنامه «قضیه ساخنه» محصول گروه سیاسی شبکه الکوثر، با حضور کارشناسان مطلع و آگاه، با اجرای محمد خاقانی و تهیه کنندگی محسن جعفری هر شب ساعت 19:45 به وقت تهران بر روی آنتن شبکه الکوثر است.

امتیاز شما