امروز پنج شنبه  ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
برگشت زائران اربعین حسینی به کشور
برگشت زائران اربعین حسینی به کشور

آغاز به کار موکب شهدای اصناف، بخش حمل ونقل و رسانه

مشاهده ۳۳۷
۱۴۰۲/۰۶/۱۵- ۰۷:۴۱
تعداد بازدید:337

صدا و سیمای استان همدان در آستانه اربعین حسینی، موکبی را با همکاری اصناف استان و بخش حمل و نقل در یکی از محورهای برون شهری این استان راه اندازی کرده است تا زائران اربعین حسینی که از محور کربلا به حرم عشق و بالعکس تردد می‌کنند از خدمات این موکب بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رسانه استانی همدان چون سال های گذشته در برگزاری بسیاری از مراسم مذهبی دارالمجاهدین ، امسال هم ابتکار عمل را در دست گرفت و با پیشنهاد راه اندازی این موکب و برنامه ریزی برای پوشش رسانه ای آن، نقش خود را در بکار گیری بخش های مختلف با هدف رفاه و تسهیل رفت و آمد زائران ایفا کرد.

این موکب که از 15 شهریور به مدت یک هفته در مسیر رفت و آمد زائران و در میدان کربلای همدان ایجاد شده است، با تهیه و توزیع 3000 وعده غذایی بین زائران به انها خدمات رسانی می‌کند.

"موکب اصناف، شهدای حمل و نقل و رسانه" همچنین در آستانه برگزاری دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان فریضه برپایی نماز جماعت را هم در موکب برگزار میکند تا زوار حسینی از به جا آوردن این واجب الهی هم بهره ای ببرند و سخنرانان و وعاظ هم پس از ادای نماز مغرب و عشا برای نمازگزاران سخنرانی می‌کنند.

استادکاران اتو مکانیک، تلفن همراه، خیاطی، کفاشی و پیرایش گری هم با حضور در این موکب دین خود را به زوار اربعین حسینی ادا می‌کنند و اموری را که زائران در هنگام رفت یا برگشت به آن نیاز می یابند در این موکب رفع می‌شود.

صدا و سیمای استان همدان از آغاز محرم پوشش رسانه ای و زنده عزاداری‌ها را در دستور کار خود قرار داد و بسیاری از هیئت ها و موکب ها را با کار رسانه ای و حرفه ای در با شکوه تر کردن عزاداری‌ها سهیم کرد.

                                     

امتیاز شما