امروز سه شنبه  ۱ اسفند ۱۴۰۲

آستان حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس فرصتی فرهنگی برای رسانه ملی

مشاهده ۲۲۳
۱۴۰۲/۰۶/۱۹- ۰۸:۲۵

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: آستان حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس فرصتی برای معرفی معارف دینی و ظرفیت های فرهنگی استان از قاب رسانه ملی است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی در نشست مشترک با مدیرعامل مؤسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و آرامگاه شهید مدرس(ره) و سایر مسئولین آستان که در راستای تامل بیشتر با رسانه استانی برگزار شد گفت: آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های فرهنگی شهرستان و استان است و باید تلاش شود تا از این مکان مقدس به عنوان قطب بزرگ فرهنگی و زیارتی در سطح استان و ملی بیشتر استفاده کنیم‌.

آینه دار افزود: باید تلاش کنیم تا با استفاده از ظرفیت هر دو مجموعه در جهت آسیب شناسی، رفع موانع، تقویت تجهیزات و شناسایی جوانان پای کار قدم برداریم. مدیرعامل مؤسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و آرامگاه شهید مدرس(ره) هم با اشاره به بعد فرهنگی و اجتماعی امامزادگان و میزان تأثیرگذاریشان در تقویت معنویت در جامعه گفت: انعکاس فعالیت های شاخص آستان‌های مقدس حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) توسط صدا و سیما می تواند در جامعه بسیار تاثیرگذار و چشمگیر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی گفت: قطعآ فعالیت های رسانه ای خوب سرمایه اجتماعی را به دنبال دارد و این سرمایه باعث ارائه خدمات بهتر خواهد شد. وی افزود: سعی خواهیم کرد تمامی فعالیت های آستان پیوست رسانه ای داشته باشد و با بکارگیری جوانان مستعد و علاقمند شهرستان و آموزش های لازم تیم رسانه ای آستان را تشکیل دهیم. آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) در شهر طبس واقع در استان خراسان جنوبی یکی از جاذبه‌های مذهبی این شهر است که زائران زیادی در مسیر رسیدن به بارگاه امام رضا(ع) از آن دیدن می‌کنند.

حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) است. حسین بن موسی الکاظم(ع) از جمله امامزادگانی است که مورخان آن را از فرزندان بلافصل امام کاظم(ع) دانسته اند.

تصاویر

امتیاز شما