امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
زیر ذره بین «شکاف اقتصادی» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود:
زیر ذره بین «شکاف اقتصادی» هیسپان تی‌وی بررسی می‌شود:

تنش آبی میان ایران، ترکیه و تاثیرات آن بر اقتصاد دو کشور

مشاهده ۱۱۶
۱۴۰۲/۰۶/۱۹- ۱۲:۲۲
تعداد بازدید:116

برنامه «شکاف اقتصادی» شبکه هیسپان تی وی این هفته به بررسی علل تنش آبی میان ایران و ترکیه و تاثیرات آن بر اقتصاد دو کشور می‌پردازد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «شکاف اقتصادی» در این هفته با اجرای کارلوس آلونسو، به علل تنش آبی میان ایران و ترکیه و آسیب های آن بر بهره وری اقتصادی، کشاوری و امنیت غذایی  این کشورها می‌پردازد.

در این برنامه می‌بینیم ترکیه و ایران بر سر برخی مسائل از جمله سوریه و عراق، دچار اختلاف نظر بودند و اکنون موضوع مدیریت آب های میان مرزی مسئله محوری درروابط دو کشور شده و این تحولی است که در میان مدت می‌تواند پیامدهای جدی برای امنیت منطقه داشته باشد. عراق و سوریه نیز قادر به اعمال فشار جدی بر ترکیه و رفع نگرانی‌های خود در مورد مدیریت آب نیستند. برخی از تحلیلگران ایرانی معتقدند ترکیه در سال های اخیر از ضعف عراق استفاده و تلاش های خود را برای ساخت سد تسریع کرده است. کمبود آب می تواند توفان‌های غبار را بوجود بیاورد که سلامت عمومی مردم را به خطر می اندازد و شهرها و مشاغل را تعطیل کند. همچنین به بهره وری اقتصادی آسیب می زند و موجب تضعیف کشاورزی و امنیت غذایی می‌شود.

برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی فهیمه اسماعیل‌پور روز دوشنبه ساعت 04:30 به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 11:00،13:00،18:30 و روز سه شنبه ساعت 02:30،12:00و 16:30 برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس www.hispantv.com/showprogram/brecha-economica/443 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما