امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
در مستندی از شبکه پرس تی‌وی؛
در مستندی از شبکه پرس تی‌وی؛

خاطرات تلخ افغانستان با «بازی اعداد» آمریکایی‌ها

مشاهده ۱۴۵
۱۴۰۲/۰۶/۱۹- ۱۲:۲۹
تعداد بازدید:145

شبکه پرس تی‌وی با پخش مستند «بازی اعداد» به برخی از حقایق آماری از جنگ و اشغال ۲۰ ساله افغانستان توسط آمریکایی‌ها می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در مستند «بازی اعداد» به تلخی بعضی اعداد برای افغانستانی‌ها اشاره شده است که هیچ‌گاه از ذهن و خاطره آن‌ها فراموش نخواهد شد.

این مستند تاکید می‌کند تلخی بعضی اعداد برای افغانستانی‌ها فراموش نشدنی است. اعدادی مانند ۲۹۷۴، ۹۱۰۰۰ و یا ۴۷۲۴۵ که هر یک از این اعداد مربوط به اشغال افغانستان و یک فاجعه طی ۲۰ سال حضور آمریکا و دوستانش در ناتو است. ۲۰ سالی که باعث شد تا سراسر این کشور زیبا تبدیل به آوار شود و از همه جایش بوی خون به مشام برسد.

در مستند «بازی اعداد» به کارگردانی عباس وهاج، تصاویری از اقرار سربازان و فرماندهان عالی‌رتبه آمریکایی در رابطه با کشتار بی‌رحمانه مردم افغانستان فراروی مخاطبان قرار گرفته است که همراه با مستندات تصویری از جنایات حضور نیروهای آمریکا و ناتو در خانه‌ها و خیابان و مساجد تا بیمارستان است، به گونه‌ای آمریکایی‌ها به بیمارستان پزشکان بدون مرز هم رحم نکردند.

این مستند فردا ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۱:۰۰ و بامداد روز بعد ساعت ۰۱:۰۰ است.

امتیاز شما