امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

روزهای پایانی صفر همراه با شبکه جهان بین

مشاهده ۱۴۲
۱۴۰۲/۰۶/۲۱- ۰۶:۵۰

صداوسیمای چهارمحال و بختیاری در مناسبت های مذهبی پایانی صفر، ویژه برنامه‌های متنوعی تولید و پخش می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاونت سیمای جهان بین با برنامه‌های «رواق» و «عقیق»، رحلت جانسوز پیامبر گرامی اسلام، شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی(ع) و شهادت جانگداز امام رضا(ع) را به سوگ و ماتم می نشیند.

ویژه برنامه «رواق» در تاریخ های 23 و 25 شهریور ساعت ۱۰ تا ۱۱ به صورت زنده و مستقیم، از سیمای جهان بین تقدیم مخاطبان می‌شود.

صحبت های کارشناس مذهبی، روایت عاشقی و خاطراتی از زیارت خانه خدا؛ مسجدالنبی و خدام حرم مطهر امام هشتم، گزارش های مردمی‌ با گزارشگری دنیا صفری، شعر و شاعری، مداحی، موسیقی تصویر و میان برنامه‌های مذهبی و مناسبتی، از بخش های این برنامه است که به تهیه کنندگی و کارگردانی فرحناز حاتم پوری و اجرای حسین سلحشوری پخش می‌شود.

تدوین گر وگرافیست هدی احمدپور، تصویربرداران ایوب پشتوار، نامدار احمدی، کوروش قلی پور، صدابردار محمدرضا داودی، خالد حبیبی و مدیر صحنه سعید جوانبخت هستند.

ویژه برنامه «عقیق» به تهیه کنندگی و کارگردانی پیمان اختری و اجرای رسول کریمی، شب های چهارشنبه و جمعه پخش خواهد شد.

صحبت های کارشناسی، میان برنامه‌های مناسبتی، گفتار متن با تصاویر مرتبط، شعر و شاعری، حکایت هایی در مورد زندگی ائمه (علیهم السلام)، معرفی کتاب، خطاطی، تواشیح، کلام گوهربار، مداحی و نوحه خوانی، از بخش های این ویژه برنامه تلویزیونی است.

معاونت صدا با ویژه برنامه‌های «غروب مدینه» و «هشتمین خورشید» ایام حزن و اندوه روزهای پایانی صفر را گرامی می دارد.

«غروب مدینه» به تهیه کنندگی مهشید موسویان، گویندگی آرزو بلالی و گزارشگری فریده نادری، روز پنج شنبه ساعت 9 تا 11 روی آنتن می رود. این برنامه با بخش های مختلف گزارش های مردمی، برقراری ارتباط تلفنی با مراکز خراسان رضوی و قم، گزیده فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون پیامبر اکرم(ص)، اطلاع رسانی‌های سازمان تبلیغات از برپایی مراسم در نقاط مختلف استان، برش فیلم، بسته‌های صوتی، موسیقی‌های بی کلام، نوحه و مداحی، پیامبر در اشعار شاعران استانی، گفتار متن پیرامون شخصیت مهربانانه پیامبر، گزیده ای از حدیث ثقلین و وصیت پیامبر، پیامک و تلفن، تقدیم سوگواران خواهد شد.

«هشتمین خورشید» به تهیه کنندگی کبری حیدری، گویندگی مریم خلجی و گزارشگری حسین سلحشوری، روز شنبه ساعت 9 تا 11 پخش می‌شود.

این ویژه برنامه حدیثی گوهربار از امام رضا علیه السلام را بررسی می‌کند که می فرمایند: هر که غم مؤمنی را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او می زداید.

حکایت از زندگی معنوی امام رضا(ع)، امام رضا ضامن‌آهو و مأمن و ملجأ درماندگان، معرفی کتاب، بسته‌های صوتی، گزارش های مردمی، نوحه و مداحی، برقراری ارتباط تلفنی با حرم مطهر امام رضا(ع)، از قسمت های این برنامه است.

تولید گزارش‌های خبری با موضوع آداب و رسوم مردم نقاط مختلف استان در روزهای پایانی ماه صفر، انعکاس و پخش آئین‌های عزاداری همزمان با رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)، تهیه گزارش هایی از کمک های مؤمنانه و پخت و توزیع نذری، پخش تمامی رویدادهای خبری مرتبط با این ایام از شهرستان‌ها و مرکز استان، برقراری ارتباط با حرم مطهر رضوی و انعکاس حال و هوای زائران ثامن الحجج، تهیه و تنظیم خبر مکتوب و انتشار در سایت خبرگزاری صدا و سیما، انتشار و بارگذاری محتواهای تولیدی در شبکه‌های اجتماعی، کانال و پیام رسان‌ها، از اقدامات معاونت خبر برای مناسبت های پایانی ماه صفر است.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری هم با تولید دو استوری موشن، دو پادکست، دو پوستر، تقطیع بخش هایی از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، انتشار محتواهای تولیدی و تأمینی در سایت و بسترهای مختلف فضای مجازی مرکز و استان، این مناسبت ها را ارج می نهد.

امتیاز شما