امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

جلسه هماهنگی بازگشایی مدارس در صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی

مشاهده ۱۶۴
۱۴۰۲/۰۶/۲۱- ۰۷:۵۱

با هدف هماهنگی مشترک و بهره گیری از ظرفیت رسانه ملی در راستای اطلاع رسانی برنامه‌های مربوط به بازگشایی مدارس و اقناع و تنویر افکار عمومی، مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش استان با مدیرکل و معاونان صدا و سیمای آذربایجان شرقی در اتاق جلسات شبکه سهند به بحث و تبادل نظر پرداختند .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این نشست مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی از آغاز مهر و شروع سال تحصیلی به عنوان یک رخداد بسیار مهم یاد کرد و گفت: رسانه ملی همواره به دنبال همکاری، همراهی و هم افزایی با نظام آموزشی بوده چرا که این تعامل می تواند پویایی و بالندگی تعلیم و تربیت را به دنبال داشته باشد.

دکتر اکبر رضایی با تشریح تمهیدات حوزه‌های پیام برای شروع سال تحصیلی جدید افزود: برنامه ریزان و برنامه سازان صداوسیما تلاش می‌کنند با شناسایی دقیق نیازهای جامعه، آموزش و پرورش و دانش آموزان؛ با تولید برنامه‌های مختلف، شور و نشاط دانش آموزان را در محیط آموزشی، خانواده و جامعه فراهم کنند.

وی از آمادگی رسانه ملی برای اطلاع رسانی موفقیت‌ها، عملکردها، خلاقیت‌ها، کشف استعدادها و به تصویر کشیدن منزلت معلمان و اطلاع رسانی هنرمندانه عملکردها و اقدامات خبر داد و خاطر نشان شد: بحث آموزش و پرورش همواره در اولویت برنامه سازی رسانه ملی بوده و تحقق عدالت آموزشی در سراسر کشور، هدف مشترک آموزش و پرورش و صدا و سیما است .

 مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با تقدیر از همکاری صمیمانه صدا و سیما ، از رسانه به عنوان یکی از ارکان نظام تعلیم و تربیت نام برد و گزارشی از مناطق تبریز و شهرستان‌ها ، آمادگی مدارس و امکانات تحصیلی ارائه کرد.

دکتر مسعود سعادتی با مهم خواندن نهاد فرهنگی و آموزشی در شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان گفت : با توجه به گستردگی طیف وسیع و متنوع جامعه هدف آموزش و پرورش و صدا و سیما، باید تلاش کنیم در انتقال ارزش‌‌های انقلاب به نسل کودک و نوجوان گام های موثری برداریم .

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در اجرایی شدن سند بنیادی آموزش و پرورش، از برنامه سازان و برنامه ریزان رسانه ملی خواست در اجرایی شدن این سند، تحقق و پیشبرد آن، آموزش و پرورش را یاری کنند .

مدیر کل آموزش و پرورش استان از پیش بینی برای برگزاری جشن‌های بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی خبر داد و اظهار داشت: ضروری است در فرصت باقی مانده تا بازگشایی، توصیه‌های لازم از طریق برنامه‌های صداوسیما در خصوص تهیه ملزومات مورد نیاز دانش آموزان از تولیدات ملی و داخلی، ارائه مشاوره‌های لازم و هم چنین اطلاع رسانی در زمینه ثبت نام دانش آموزان، ثبت سفارش کتاب های درسی و ...  صورت گیرد.

در ادامه این نشست معاونین صداوسیما و آموزش و پرورش به تشریح برنامه‌ها، نحوه همکاری حوزه‌های مربوطه پرداختند و با تاکید بر ضرورت تعامل دوسویه در بخش های مختلف، آمادگی برای تداوم همکاری به خصوص در موضوع بازگشایی مدارس را اعلام کردند.

تصاویر

امتیاز شما