امروز پنج شنبه  ۳ اسفند ۱۴۰۲
با «ایران» هیسپان تی وی:
با «ایران» هیسپان تی وی:

سفر به تالاب دوقلوی آبدانان در ایلام و استان اردبیل

مشاهده ۲۲۴
۱۴۰۲/۰۶/۲۱- ۱۳:۲۹
تعداد بازدید:224

برنامه «ایران» هیسپان تی وی که در بین مخاطبان اسپانیایی زبان خود بینندگان زیادی دارد، این هفته به معرفی تنها دریاچه دوقلوی کشور در آبدانان و طولانی ترین پل معلق خاورمیانه واقع در استان اردبیل می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته «ایران» نگاهی دارد به پشت قلعه و دریاچه‌های دوقلوی سیاه‌گاو و معرفی طولانی ترین پل معلق خاورمیانه در استان اردبیل.

مهم‌ترین پدیده گردشگری شهرستان آبدانان در استان ایلام دریاچه‌های دوقلوی سیاه‌گاو است. این دریاچه را به این دلیل دوقلو نامیده‌اند که به وسیله کانالی طبیعی به عرض ۸ متر، عمق ۴ متر و به طول ۷۰ متر به هم مرتبط هستند. این دو دریاچه دارای آبی زلال هستند، به‌طوری‌که می‌توان تا عمق ۳۰متری آن را که شبیه آکواریومی‌پُر از ماهی است، مشاهده کرد. در بخش دوم برنامه به معرفی پل معلق مشکین شهر به عنوان طولانی ترین و مرتفع ترین پل معلق کابلی خاورمیانه پرداخته است. این پل در ارتفاع ۸۰ متری رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی مشکین‌شهر احداث شده و ۲ متر عرض و ۳۶۵ متر طول دارد.

بازدید از مراکز گردشگری شهر مشکین شهر در استان اردبیل، طبیعت زیبای سبلان از دیگر آیتم های این برنامه است. مجموعه «برنامه ایران» چهارشنبه ساعت 04:30 از شبکه هیسپان تی وی پخش می‌شود و بازپخش آن همان روز در ساعت های 09:30، 13:00 و 18:30 برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به آدرس https://www.hispantv.com/showprogram/iran/97 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما