امروز سه شنبه  ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارشناسان "جریان خاورمیانه" بررسی می‌کنند؛
کارشناسان "جریان خاورمیانه" بررسی می‌کنند؛

از امتناع خدمت جوانان اسرائیلی در ارتش تا افتتاح سفارت در بحرین

مشاهده ۳۱۰
۱۴۰۲/۰۶/۲۱- ۱۳:۳۱
تعداد بازدید:310

برنامه "جریان خاورمیانه" MidEaStream شبکه پرس تی‌وی نگاهی دارد به خودداری جوانان اسرائیلی از خدمت در ارتش و افتتاح سفارت این رژیم در بحرین.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، خودداری آشکار جوانان اسرائیلی از خدمت سربازی در ارتش اشغالگر و افتتاح سفارت صهیونیستی در بحرین در برنامه این هفته "جریان خاورمیانه" از زوایای مختلف مورد نقد و بررسی قرار می‌‌گیرد. صالح ابوعزه و غنا ریبائی مفسران سیاسی از بیروت کارشناس برنامه این هفته هستند و نظرات خود را درباره موضوعات مورد بحث ارائه می‌دهند.

اخیرا صدها دانش‌آموز دبیرستانی اسرائیلی اعلام کرده‌اند که در اعتراض به سیاست‌های رژیم صهیونیستی از خدمت سربازی در ارتش خودداری خواهند کرد. صالح ابوعزه به عنوان کارشناس بخش اول برنامه به این گفته سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله استناد می‌کند که چندی پیش اعلام کرد هیاهو در سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که اسرائیل به سمت فروپاشی پیش می‌رود، به این موضوع می‌پردازد که هرج و مرجی ناشی از این فروپاشی ممکن است به صورت تجاوز حساب نشده از سوی رژیم صهیونیستی رخ دهد.

رژیم صهیونیستی و بحرین در مراسم افتتاح سفارت جدید این رژیم در بحرین بر سر تعدادی از پروازهای مستقیم، گردشگری، حجم تجارت و سرمایه‌گذاری به توافق رسیده‌اند. غنا ریبائی کارشناس بخش دوم برنامه تاکید می‌کند تردیدی نیست که مردم بحرین هر نوع عادی‌سازی و روابط شرم‌آور با رژیم اشغالگر صهیونیستی را رد می‌کنند، اما رژیم آل خلیفه علیرغم مخالفت مردم بحرین به روند عادی‌سازی خود ادامه می‌دهد. این مفسر سیاسی در ادامه به این پرسش پاسخ می‌دهد که آیا برنامه‌ای برای مقابله با این عادی‌سازی از سوی مردم بحرین وجود دارد؟

برنامه «جریان خاورمیانه» (MidEaStream)چهارشنبه ساعت 10:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز همان روز ساعت 17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095 این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما