امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

ویژه برنامه‌های شبکه سهند در روزهای پایانی ماه صفر

مشاهده ۱۹۵
۱۴۰۲/۰۶/۲۲- ۰۹:۵۴

در ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، حوزه‌های پیام صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی برنامه ‌های ویژه ای را برای مخاطبان خود تدارک دیده اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه استانی سهند همزمان با فرا رسیدن روزهای پایانی صفر و در سالروز شهادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به منظور ایجاد فضایی معنوی و عرفانی برای مخاطبان با پخش ویژه برنامه‌ها، سخنرانی‌های مذهبی، ارتباط زنده با اماکن مقدس و با ویژه برنامه سراج میزبان عزاداران و سوگواران اهل بیت (ع) می‌شود. 

شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی هم ویژه برنامه مختلفی را با حضور کارشناسان و مداحان برجسته استانی در نوبت صبح و بعد از ظهر به صورت زنده در سالروز رحلت نبی مکرم اسلام، شهادت امام حسن علیه السلام و امام رضا علیه السلام به روی آنتن می‌برد.

ویژه برنامه محمدرسول الله (ص)، بقیع غریبی، قیزیل سقاخانا و نمایش شئب حدیثی - دام اوستو و آهو، ماتم لی مدینه، زیارت و قریب الغربا نیز از جمله برنامه‌هایی هستند که رادیو برون مرزی تقدیم شنوندگان خود خواهد کرد.

تهیه و پخش گزارش خبری با محوریت ماه صفر، پیگیری مناسبت های ماه صفر در قالب گزارش و واکاوی ابعاد تاثیرگذاری این ماه ؛ پوشش خبری برنامه‌ها و عزاداری‌های شهرستان‌ها ؛ و بارگذاری اخبار مربوط به این ایام در وب سایت خبرگزاری و شبکه‌های اجتماعی از تمهیدات معاونت خبر برای همراهی با مخاطبان خواهد بود.

معاونت فضای مجازی نیز با تولید و انتشار محتواهای گوناگون در قالب های مختلف مخاطبان خود را در شبکه‌های اجتماعی همراهی می‌کند.

پخش سخنرانی، مداحی ، برنامه‌های گفتگو محور و ترکیبی، مستند ، برنامه‌های گزارشی، دعوت از کارشناسان مذهبی و ذاکران اهل بیت (ع)، مرثیه‌سرایی، خطبه‌خوانی، گفتگو با چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری و ارادت‌شان به خاندان اهل بیت (ع)، نگاهی به شهدای نسل سوم و مدافع حرم و حماسه آفرینان دفاع مقدس، پخش فیلم‌ های سینمایی، بحث و بررسی موضوعات دینی و مذهبی، بررسی سیره امام حسن مجتبی (ع) و ابعاد سیاسی، اجتماعی زندگی و سیره آن امام، شخصیت‌ شناسی امام رضا (ع)، مناسک دینی در ماه صفر و نسبت آن با هویت، فرهنگ و تاریخ جامعه ایرانی، بررسی و تحلیل هنر آیینی، بررسی سبک زندگی نبوی و سبک زندگی رضوی و تبیین و بررسی آن برای مخاطبان، پخش نماهنگ، کلیپ، وله، موسیقی تصویر مذهبی و ... از جمله میان برنامه‌هایی هستند که از تامین برنامه و پخش شبکه استانی سهند و رادیو آذربایجان شرقی تقدیم مخاطبان خواهد شد.

 

امتیاز شما