امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
روایت «عکس های تکان دهنده» در هیسپان تی وی؛
روایت «عکس های تکان دهنده» در هیسپان تی وی؛

11 سپتامبر و سقوط ابدی یک مرد

مشاهده ۳۰۳
۱۴۰۲/۰۶/۲۲- ۱۴:۳۲
تعداد بازدید:303

«عکس‎های تکان‎دهنده» (Fotos que sacuden al mundo) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به بررسی ماندگارترین عکس های تاریخ می‌پردازد و این هفته تصویر سقوط یک مرد در 11 سپتامبر سال 2001 میلادی را بررسی خواهد کرد.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حادثه برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در 11 سپتامبر 2001، یکی از مرگبارترین حوادثی است که موج شوکی را نه تنها در کل ایالات متحده بلکه در سراسر جهان در ابتدای قرن بیست و یکم به وجود آورد.

صبح روز 11 سپتامبر، 19 تروریست القاعده چهار هواپیمای مسافربری را ربودند. ربایندگان با قصد قبلی دو هواپیمای یونایتد ایرلاینز پرواز شماره ۱۷۵ و آمریکن ایرلاینز پرواز شماره ۱۱ را به دو برج تجارت جهانی کوبیدند.

برج اول ساعت ۸:۴۶ مورد اصابت قرار گرفت و هواپیمای دوم ساعت ۹:۰۲  برج دوم را مورد هدف قرار دادند. هر یک از این هواپیماها به دو برج شماره یک و دو تجارت جهانی برخورد کردند.

در پی این حادثه تصویر مردی که از یکی از برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی سقوط می‌کند، در عکسی از ریچارد درو ابدی می‌شود و این عکس در این قسمت از برنامه «عکس های تکان دهنده» بررسی خواهد شد.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنجشنبه ساعت10:15،3:15 و 19:15به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن  روز جمعه ساعت 12:15 روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/fotos-que-sacuden-al-mundo/534 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما