امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
توسط کارشناسان آمریکایی برنامه "ما مردم" صورت می‌گیرد؛
توسط کارشناسان آمریکایی برنامه "ما مردم" صورت می‌گیرد؛

بررسی همه‌جانبه جنبش وال استریت در پرس تی‌وی

مشاهده ۳۱۷
۱۴۰۲/۰۶/۲۲- ۱۴:۳۶
تعداد بازدید:317

برنامه "ما مردم" شبکه پرس تی‌وی به بررسی جنبش وال استریت از زوایای مختلف می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته "ما مردم" تاریخچه، سرنوشت و آثار جنبش وال استریت در آمریکا را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد.

گارلند نیکسون مجری برنامه گفتگوی رادیویی و تحلیلگر سیاسی از واشنگتن دی سی و کالب مائپین مدیر مرکز نوآوری سیاسی از نیویورک کارشناسان برنامه هستند و درباره جنبش وال استریت سخن می‌گویند.

بنا بر گفته کارشناسان برنامه، وال استریت جنبشی بود علیه نابرابری اقتصادی، فساد سیاسی، نفوذ پول و نخبگان در سیاست و وضعیت اسفبار ۹۹ درصد در مقابل یک درصد ثروتمند در آمریکا. هدف اصلی این جنبش رسیدگی به نابرابری اقتصادی و نفوذ شرکت‌ها در سیاست بود.

نیکسون و مائپین در ادامه به این موضوع می‌پردازند که انگیزه‌ها و اهداف کلیدی جنبش اشغال وال استریت چه بود و چرا در ظاهر شکست خورد و سرکوب شد؟

کارشناسان برنامه همچنین تاکید می‌کنند که جنبش و تسخیر وال استریت تأثیری فراتر از مرزهای ایالات متحده داشت و اعتراضات با الهام از این جنبش در بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای غربی مانند بریتانیا، کانادا، اسپانیا و استرالیا رخ داد. این اعتراضات جهانی اغلب با احساس مشترک نابرابری اقتصادی و نارضایتی از نخبگان سیاسی مرتبط بود.

برنامه «ما مردم» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی روز پنج‌شنبه ساعت 11:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود و تکرار آن همان روز ساعت 23:00، جمعه ساعت 10:00، شنبه ساعت 07:00 و 19:00 و یکشنبه ساعت 03:00 خواهد بود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15082 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.

امتیاز شما