امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
در «داستان یک کتاب» از رادیو فرهنگ؛
در «داستان یک کتاب» از رادیو فرهنگ؛

روایتی زنانه از هشت سال دفاع مقدس با«حوض خون»

مشاهده ۱۱۷
۱۴۰۲/۰۶/۲۶- ۰۷:۰۱
تعداد بازدید:117

برنامه «داستان یک کتاب» یکشنبه ۲۶ شهریور به معرفی کتاب «حوض خون» که روایت زنان اندیمشک از رخت‌شویی در دفاع مقدس با تدوین و نگارش فاطمه‌سادات میرعالی از انتشارات راهیار است اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه «داستان یک کتاب» این هفته کتاب «حوض خون» که حاصل همکاری دفتر تاریخ شفاهی اندیمشک و واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است معرفی می‌شود. این اثر خاطرات و روایت‌های ۶۴نفر از بانوان اندیمشکی درباره فعالیت‌شان در بخش رخت‌شویی البسه رزمندگان دفاع مقدس را شامل می‌شود که فاطمه‌ سادات میرعالی، زهرا بختور، سمانه نیکدل، سمیه تتر، نسرین تتر، مهناز الفتی‌پور، آمنه لهراسبی و نرگس میردورقی تحقیق و گردآوری آن‌ها را بر عهده داشته‌اند.

‌کتاب «حوض خون» سومین‌ عنوان از مجموعه‌ «پشتیبانی جنگ» و چهارمین‌ عنوان مجموعه «زنان انقلاب» است که این‌ناشر چاپ کرده است. در بخش ضمیمه کتاب، تصویر راویان کتاب به همراه تصاویری از فعالیت‌های این بانوان اندیمشکی در دفاع مقدس، شهدای منتسب به آنها و همچنین بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک به عنوان محل رخت‌شویی البسه رزمندگان آمده است.«

«داستان یک کتاب» برنامه‌ای تولیدی از گروه جامعه و کتاب رادیو فرهنگ است که یکشنبه‌ها ساعت۲۰:۰۰ به تهیه کنندگی فاطمه محمدیان فر روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز پخش می‌شود.

امتیاز شما