امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
ویژه برنامه‌های جدید رادیو صبا به مناسبت آغازماه ربیع الاول؛
ویژه برنامه‌های جدید رادیو صبا به مناسبت آغازماه ربیع الاول؛

رادیو صبا با مزغونچی به استقبال ماه ربیع می‌رود

مشاهده ۱۶۳
۱۴۰۲/۰۶/۲۶- ۱۰:۱۴
تعداد بازدید:163

مدیر شبکه رادیویی صبا از تولیدات جدید این شبکه رادیویی به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حمیدرضا افتخاری مدیر این شبکه رادیویی در گفتگویی از تغییرات و تحولات جدول پخش شبکه به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول خبر داد. افتخاری ماه‌های محرم و صفر را فرصتی برای ارزیابی برنامه‌های روی آنتن شبکه دانست و گفت: رادیو صبا صدای شادی آفرین است و ماه ربیع الاول ماه شادی و جشن است، با توجه به اینکه در این ماه جشن‌های هفته وحدت را در پیش داریم، تمامی‌ برنامه‌های این شبکه تا ۱۷ ربیع الاول در فضایی شاد و جشن گونه راهی آنتن می‌شود.

افتخاری در ادامه توضیح داد: بعد از فرایند ارزیابی‌ برنامه‌های فصل گذشته تعدادی از این برنامه‌ها به علت ضعف کیفی از جدول پخش حذف و از آنجا که این شبکه رادیویی به دنبال شادی همراه با آگاهی است، تعدادی از برنامه‌های فصل گذشته با اعلام تهیه کنندگان حرف تازه‌ای برای مخاطبان نداشتند، بنابراین از جدول پخش حذف شده‌اند. جایگزین برنامه‌های حذف شده برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف ادبی، اجتماعی، سیاسی، هنر و موسیقی به جدول پخش این شبکه اضافه شد. «سالاد سزار، سمینار، سکسکه، مزغونچی، نورهان، این مردم نازنین، چادر رنگی، چنین گفت، خانواده مبارک و شب های ایران» عنوان‌های برنامه‌های جدید این شبکه رادیویی است.

افتخاری در توضیح برنامه‌های جدید بیان کرد: «سالاد سزار» برنامه‌ای است که به شوخی با رسانه‌های غربی می‌پردازد. این برنامه با رویکرد اطلاع رسانی و با نگاهی طنز پوچ و خالی بودن رسانه‌های غربی را به مخاطبان نشان می‌دهد. «چادر رنگی» در قالب روایت و نمایش از زبان کودکان و نوجوانان آنها را با عفاف و حجاب آشنا می‌کند. برنامه ادبی «چنین گفت» در راستای آشنایی مخاطبان با سرمایه‌های بزرگ ادبی و آثار مشاهیر کشورمان بعد از کتاب گلستان و بوستان در برنامه «شکر سخن» به سراغ شاهنامه می‌رود. «چنین گفت» با اجرای هنرمندانه روایت شیرین و ساده ای از داستان‌های شاهنامه را تقدیم مخاطبان می‌کند. این برنامه به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان می‌شود.

وی افزود: وحید کمالی‌زاده تهیه کننده برنامه طنز «بیمارستان صبا» این بار در برنامه جدید «سکسکه» به بیان آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌پردازد و امیرحسین مدرس بعد از تمام شدن برنامه فرهنگی «به توان هفت» در برنامه‌های جدید «مشتاق دیدار» و «این مردم نازنین» قصه‌گویی می‌کند. «مشتاق دیدار» داستان‌های عامیانه را روایت می‌کند و «این مردم نازنین» برنامه‌ای است با روایت داستان‌ های محلی و فولکلور مناطق مختلف کشور. مهدی استاد احمد تهیه کننده و نویسنده طنز پرداز رادیو صبا در برنامه جدید «سمینار» به موضوع سبک زندگی می‌پردازد و به مخاطبان تلنگری می‌زند که کجاها از فرهنگ و سبک زندگی ایرانی خودمان در حال دور شدن هستیم.

مدیر رادیو صبا در ادامه گفت: «مزغونچی» عنوان برنامه موسیقی محوری است که به سراغ موسیقی خیابانی می‌رود و با گفتگو با نوازندگانی که در خیابان‌ها موسیقی اجرا می‌کنند به معرفی این هنرمندان کمترشناخته شده می‌پردازد. این برنامه پنج شنبه‌ها به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان می‌شود. افتخاری «شب های ایران» و «نورهان» را برنامه‌های مشارکتی این شبکه معرفی کرد و درباره آنها توضیح داد، آنتن رادیو صبا هر شب در برنامه «شب های ایران» به مدت ۹۰ دقیقه با پخش برنامه‌های تولیدی مراکز رادیویی مختلف کشورمان میزبان آنها می‌شود. «نورهان» نیز برنامه جدیدی است با همکاری دانشکده صدا و سیما، که به پخش تولیدات دانش آموختگان رشته‌های تهیه کنندگی و نویسندگی اختصاص دارد.

مدیر رادیو صبا «خانواده مبارک» را از برنامه‌های جدید این شبکه معرفی کرد و گفت: «خانواده مبارک» یکی از برنامه‌های نمایشی این شبکه رادیویی است که در قالب نمایش خیمه شب بازی تقدیم شنوندگان می‌شود. وی در پایان درباره فصل جدید برنامه تعاملی «شما صبا» گفت: این برنامه در فصل جدید هر شب همراه مخاطبان می‌شود و با بخش‌های مختلف مسابقه، پخش آیتم های تولیدی مخاطبان و گفتگو با عوامل اتفاقات و رویدادهای یک روز رادیو صبا را مرور خواهد کرد.

امتیاز شما