امروز شنبه  ۱ مهر ۱۴۰۲

«سالاد سزار» پرآوازه اما رژیمی

مشاهده ۱۰۰
۱۴۰۲/۰۶/۲۸- ۱۲:۰۷

رادیو صبا در برنامه جدید «سالاد سزار» به نقد و هجو رسانه‌های پرآوازه غربی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «سالاد سزار» عنوان برنامه ای جدید از این شبکه رادیویی است، که با نگاهی طنز به نقد و هجو رسانه‌های غربی می‌پردازد.
کیاوش کمال فر سردبیر این برنامه گفت: در «سالاد سزار» لایه‌های پشت پرده اخباری که برای مخاطبان حائز اهمیت و تاثیرگذار است نمایان می‌کنیم و تلاش می‌کنیم مخاطبان به این درک برسند، که اخباری که در فضای مجازی می‌بینند و می‌شنوند تا چه میزان سندیت دارد،تا مخاطبان بدانند برای پذیرش خبربهتر است به شناسایی منبع، زمان تاریخ انتشار، نویسنده و .. توجه داشته باشند و بعد درباره درستی یا نادرستی آن تصمیمی‌بگیرند.
وی افزود: در این برنامه به اخباری می‌پردازیم که در بخش های خبری و رسانه‌های رسمی‌به آن کمتر پرداخته شده و بیش تر در فضای مجازی رد وبدل می‌شود.
سردبیر برنامه اظهار کرد: «سالاد سزار» به دنبال تقویت سواد رسانه ای مخاطبان است و این هدف را با آگاهی بخشی به مخاطب دنبال می‌کند.
این برنامه با نگاهی منطقی آمیخته با طنز مخاطبان را در جریان سیاه نمایی، پوچ بودن خبرها و ادعاهای رسانه‌های غربی قرار می دهد.
کمال فر درباره وجه تسمیه نام این برنامه توضیح داد، همان طور که با شنیدن نام سالاد سزار به یاد میزهای مجلل رومی‌که در فیلم‌های تاریخی دیده‌اید می‌افتید ولی در حقیقت با یک سالاد ساده رژیمی مواجه می‌شویم، که خالی از کالری و انرژی است، برنامه «سالاد سزار» هم به پوج و خالی بودن رسانه‌های غربی علارقم نام و آوازه بلندشان اشاره می‌کند.
سردبیر این برنامه در ادامه گفت: رسانه‌های غربی تعمدا اشتباهات خود را بازگو نمی‌کنند ولی این برنامه با سند وصدای شاهد به به بیان اشتباهات واضح رسانه‌های غربی می‌پردازد.

«سالادسزار» یکشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت ۲۳ به سردبیری کیاوش کمالی فر و با اجرای امیر اکبری تقدیم شنوندگان می‌شود.

امتیاز شما