امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
«عکس های تکان دهنده» از هیسپان تی‌وی؛
«عکس های تکان دهنده» از هیسپان تی‌وی؛

تصویر تلخ جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین

مشاهده ۱۳۶
۱۴۰۲/۰۶/۲۸- ۱۴:۱۱
تعداد بازدید:136

برنامه «عکس های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌‌وی، در این قسمت به بررسی عکس شهادت نوجوان فلسطینی در آغوش پدرش توسط سربازان اسرائیلی اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به بررسی عکس معروف و تکان دهنده از انتفاضه دوم مردم فلسطین را به نقد و بررسی می ‎گذارد.
این عکس  از شهادت «محمد الدوره» نوجوان 12 ساله فلسطینی در 30 سپتامبرسال 2000 توسط طلال ابورحمه تصویربردار فلسطینی شبکه 2 فرانسه ثبت شده است. ابورحمه به خاطر تصاویر که از مرگ محمدالدوره گرفته بود، برنده چندین جایزه مهم بین‌المللی از جمله  (Rory peck award) شده است.
 فیلم این حادثه نشان می‌دهد این پدر فلسطینی همراه با پسر 12 ساله‎اش پشت استوانه‌ای بتنی پناه گرفته و پدر محمد بارها با دست درخواست می‌کرد تا امان بگیرد و همراه پسرش از خیابان رد شود که با بی ‎رحمی مهاجمان اسرائیلی مورد اصابت گلوله قرا می‌گیرد و توسط دوربین ‌های خبرگزاری ‌ها و رسانه ‌های مختلف جهان، لحظه کشته شدن این پسربچه و آسیب شدید پدرش ثبت می‌شود. این تصاویر به صورتی بی‌سابقه از شبکه‌‌های خبری تلویزیونی در سراسر جهان پخش شد. اما دولت اسرائیل مدعی است که فیلم جعلی و جهت ضربه زدن به وجه بین‌المللی نیروهای دفاعی اسرائیل، طراحی، ساخته و جعل شده‌است.  
«عکس‎ های تکان‎ دهنده» کاری از واحد برنامه ‌های شبکه پرس تی‌‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنجشنبه ساعت ۱:۴۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۴:۴۵، ۱۳:۴۵ و ۲۰:۱۵، جمعه ساعت ۱۰:۱۵ و یکشنبه ساعت ۴:۱۵ و ۲۰:۴۵ روی آنتن هیسپان تی‌‌وی می‌رود.

امتیاز شما