امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

کانون اصلی جنگ ترکیبی، فضای مجازی و رسانه است

مشاهده ۱۰۰
۱۴۰۲/۰۶/۲۹- ۰۷:۰۸

برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 29 شهریور، با حضور کارشناسان و صاحب نظران به موضوع جنگ ترکیبی در حوزه فضای مجازی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کانون اصلی جنگ ترکیبی، فضای مجازی و رسانه است. ضرورت آگاه‌‎سازی نسل جوان در مقابله با هجمه فرهنگی دشمن از اهمیت بالای برخوردار است؛ نوک پیکان دشمن نسل جوان را نشانه گرفته است.

 جنگ ترکیبی و ابزارهایی که در آن استفاده می‌شود در زمان‌های مختلف و برای اهداف مختلف متفاوت است. تجمیعی از روش‌ها و فرایندهای توسعه‌یافته‌ای که با استفاده از فناوری و روندها در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی یک‌ریخت عملیاتی از جنگ ترکیبی محسوب می‌شود.

 فضای مجازی در جنگ ترکیبی مانند قرص روان‌گردان در جنگ شناختی عمل می‌کندکه منطق مخاطب را از او می‌گیرد و هنجارهای ذهنی او را تغییر می‌دهد.

 با توجه به اهمیت این موضوع برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 29 شهریور با حضور دکتر هادی کریمی صاحب نظر و متخصص حوزه ی سایبری و دکتر معصومه نصیری دبیر کل باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه ای یونسکو ایران پیرامون جنگ ترکیبی در حوزه فضای مجازی ومصادیق آن بحث و تبادل نظر می‌کند.

 گفتنی است «ایران امروز» چهارشنبه‌ها به تهیه کنندگی سیما پاتیمار، اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اکرم خیر خواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می‌شود.

 

 

امتیاز شما