امروز چهارشنبه  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳

تدارک گسترده رادیو ایران برای بزرگداشت هفته «دفاع مقدس»

مشاهده ۱۱۳
۱۴۰۲/۰۶/۲۹- ۱۰:۳۹

رادیو ایران با پخش برنامه‌های «روزی که پروانه شدیم»، «خیابان ایران»، «پلاک هشت»، «فرهنگ مردم» و«جام جم» به صورت ویژه هفته «دفاع مقدس» را گرامی می دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «دفاع مقدس» عینیت‌بخشی به اسلام ناب محمدی و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و جامعه امام زمانی است؛ «دفاع مقدس» اوج ایثار و فداکاری، مظهر وحدت ملت ایران و تحقق ولایت‌فقیه با رهبری حضرت امام (ره) است؛ «دفاع مقدس» اوج عقلانیت و عالمیت در مقابله با تهاجم رژیم بعث عراق بود.

 رادیو ایران نیز همچون سال های گذشته در برنامه‌های مختلف به شرح زیر این هفته را گرامی می دارد.

 مستند «روزی که پروانه شدیم» با موضوع شهدای ترور ازشنبه تا پنج شنبه ساعت 14:50 به تهیه کنندگی متین السادات فیروزی، سیما پاتیمار، تینا میرکریمی و سمیه رنجکش به روی آنتن می رود. در این برنامه به زندگی نامه شهدایی همچون «مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن و مسعود علی محمدی و... پرداخته می‌شود.

 «خیابان ایران» برنامه دیگری است  به تهیه کنندگی کیانازکاوه و اجرای امیرمحمد صمصامی‌پنج شنبه 6 شهریورساعت 21:30 به صورت ویژه تقدیم می‌شود.

برنامه «پلاک هشت» همزمان با آغاز هفته «دفاع مقدس» (31 شهریور تا 7 مهر) به تهیه کنندگی سیما پاتیمار، متین السادت فیروزی و وحید بیات و با اجرای حمید رضا رضایی، حسن همایی و خاطره ارج با بخش های مختلفی مثل «نقش استان‌های مرزنشین، حماسه‌های بی پایان و...»  به صورت ویژه از ساعت  12:30 الی14:00 روانه آنتن می‌شود.

«فرهنگ مردم» این هفته جمعه 31 شهریور نیز، حکایت عشق به ایران و دلدادگی اقوام قهرمان و غیور ایران سر‌افراز را در ترانه‌ها موسیقی‌ها آواها و نواهای حماسی بررسی می‌کند.

«فرهنگ مردم» به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی و اجرای شمسی فضل اللهی و محمدمحسن رفیعی جمعه‌ها ساعت 21:30 روانه آنتن می‌شود.

 «جام جم» محفلی شاعرانه است برای شاعران که با توجه به آغاز هفته «دفاع مقدس» مروری بر اشعار این هفته دارد، «جام جم» به تهیه کنندگی زهرا صالحی و با اجرای حسن همایی جمعه 31 شهریور ساعت 22:00 تقدیم می‌شود.

 جدای این برنامه‌ها که به صورت ویژه به مناسبت گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس تقدیم می‌شود سایر برنامه‌های رادیو ایران مانند: «سلام صبح بخیر، خانه و خانواده، باغ هنر، ایرانشهر، حوض نقره و راه شب» در بخش های مختلف به حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خواهند پرداخت.

 برنامه‌های رادیو ایران را روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 کیلو هرتز بشنوید.

امتیاز شما