امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
در رادیو فرهنگ؛
در رادیو فرهنگ؛

نگاهی به نقش آفرینی وزارت ورزش و جوانان در جوانی جمعیت کشور

مشاهده ۱۳۱
۱۴۰۲/۰۷/۰۱- ۰۸:۱۷
تعداد بازدید:131

«بنیان فردا» عنوان ویژه برنامه گروه جامعه و کتاب رادیو فرهنگ است که این هفته (شنبه یکم شهریور) با موضوع نقش آفرینی وزارت ورزش و جوانان در جوانی جمعیت کشور پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حجت‌الاسلام مهدی متقی‌فر، مدیرکل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان و دبیر ستاد جمعیت وزارت ورزش و‌جوانان و دکتر محمدولی علیئی پژوهشگر جمعیت و مدرس دانشگاه کارشناسانی هستند که در این برنامه در خصوص نقش وزارت ورزش و جوانان در جوانی جمعیت کشور بحث و گفتگو می‌کنند. در بخشی از این برنامه فاطمه داوودیان گزارشی از دیدگاه مردم درخصوص این موضوع تهیه کرده است که پخش می‌شود.
قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» تکالیفی را برای وزارت ورزش و جوانان در جوانی جمعیت کشور تعیین کرده است که ترویج فرهنگ ارزشمندی ازدواج، خانواده و فرزندآوری از جمله آنهاست که در برنامه «بنیان فردا» به آنها نیز اشاره می‌شود. گفتنی است، حمایت از گروه‌های مردمی فعال در حوزه جمعیت و اختصاص پنج درصد از بودجه وزارت ورزش به پژوهش در حوزه جمعیت ازجمله تکالیف این وزارتخانه است. همچنین تکیه بر قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به‌عنوان یک ظرفیت قانونی در این وزارت پیگیری می‌شود. در موضوع ترویج ازدواج آسان، تقسیم کار ملی دستگاه‌های اجرای و طراحی و هم‌چنین اجرای یک پویش فراگیر برای جوانان با محوریت خانواده و تربیت مشاوران ازدواج با رویکرد اسلامی و هم‌چنین ایجاد شبکه ملی مشاوران ازدواج از جمله اقدامات طراحی شده است.

برنامه «بنیان فردا» به تهیه کنندگی فاطمه محمدیان فر و گویندگی راضیه گردکاهد ساعت:۱۰:۳۰ شنبه‌ها از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

امتیاز شما