امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲
در شنبه‌های تاریخی «کتاب فرهنگ»؛
در شنبه‌های تاریخی «کتاب فرهنگ»؛

نگاهی به «جایگاه دفاع مقدس در تاریخ معاصر ایران»

مشاهده ۱۵۹
۱۴۰۲/۰۷/۰۱- ۰۸:۲۱
تعداد بازدید:159

برنامه «کتاب فرهنگ» شنبه‌ها با بررسی موضوعات تاریخی در حوزه کتاب از رادیو فرهنگ پخش می‌شود. این برنامه امروز به «جایگاه دفاع مقدس در تاریخ معاصر ایران» اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «کتاب‌ فرهنگ» شنبه یکم مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰ به مدت حدود ۶۰ دقیقه با موضوع «جایگاه دفاع مقدس در تاریخ معاصر ایران» پخش می‌شود. در این برنامه محمدرسول تبیک به عنوان کارشناس مجری با احسان بابایی؛ نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر در خصوص دفاع مقدس و جایگاه آن در تاریخ معاصر گفتگو می‌کند. معرفی و خوانش کتاب توسط «علی جویا» در بخشی با عنوان «شابِک» همچنین بخش اطلاع رسانی رویدادها و تازه‌های نشر برای علاقه مندان حوزه کتاب و کتابخوانی به همت فاطمه محمدیان فر از بخش های دیگر این برنامه است. «آغاز تا پایان»، «جنگ ایران و عراق موضوعات و مسائل تجزیه و تحلیل جنگ ایران و عراق» ‌و «تاریخ شفاهی و جایگاه آن در تاریخ نگاری معاصر ایران» از جمله کناب هایی هستند که در این برنامه معرفی می‌شوند.

«کتاب فرهنگ» را از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ، شنبه‌ها به تهیه کنندگی «یلدا احتشامی» با همراهی گویندگی ‌‌«علیرضا تابان» و هماهنگی «ثریا رستمی» و گزارشگری «حمیرا فراتی» روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز ساعت ۱۸:۰۰ بشنوید.

امتیاز شما