امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

هر شب روایت یک ایثارگری در نمایش های بلند رادیو خاوران

مشاهده ۱۲۷
۱۴۰۲/۰۷/۰۱- ۱۰:۰۷

رادیو خاوران در هفته دفاع مقدس هر شب گوشه ای از ناگفته‌های زندگی یکی از شهدا را روایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، گروه نمایش رادیو خاوران در هفته دفاع مقدس هر شب داستان زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس را در قالب نمایش های بلند رادیویی روایت می‌کند.

نمایش رادیویی "مروارید سرخ "برشی از زندگی شهید غلامعلی تقوایی از شهدای فردوس که در عملیات کربلای 5 در شلمچه به شهادت رسید. نمایش رادیویی "گرای چهارصد و دو " برشی از زندگی سردار شهید کاظم خائف معاون فرمانده گردان عملیات بیت المقدس، نمایش رادیویی "کمان۹۹"برشی از زندگی خلبان شهید غفار رامین فر از شهرستان قاین که در عملیات کمان 99 که یک روز پس از آغاز حمله ارتش بعثی عراق به خاک ایران در روز یکم مهر ماه ۱۳۵۹ توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد. (این عملیات موفق، بزرگ‌ترین عملیات هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی بود که ۲۰۰ فروند جنگنده در آن شرکت داشتند. در این عملیات، تاسیسات و زیرساخت‌های هوایی، مخازن سوخت و مهمات، انبارهای مهمات، رادارهای هدایت‌کننده و... در مناطق کرکوک، موصل، الرشید، حبانیه، ناصریه و...در تیررس خلبانان جمهوری اسلامی قرار گرفت. ) و نمایش رادیویی "بالهای خیس" برشی از زندگی شهید احمد صمیمی ترک از شهدای غواص استان نمایش های رادیویی هستند که به تهیه کنندگی‌هانیه پیرامی و نویسندگی سمیه محسنی نیک در این هفته به روی آنتن رادیو خاوران می روند.

نمایش رادیویی "چرخ فلک " برشی از داستان زندگی شهیده معصومه محمودی سرتنگی اولین شهید زن در حمله عراق به خرمشهر، نمایش رادیویی" کونیکو برشی" از زندگی تنها مادر شهید ژاپنی خانم کونیکو ایمامورا ، نمایش رادیویی "لعل بدخشان" برشی از زندگی شهید نسیم افغانی که از لشکر ۵ نصر خراسان عازم جبهه‌های نبرد علیه رژیم بعث عراق شد و در نهایت پیکر مطهرش در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) در سال 99 تفحص و شناسایی شد نیز هرشب ساعت 21:55 به روی آنتن صدای خاوران می رود .

تهیه کننده این نمایش ها فرشته بهمن زاده و نویسنده آنها منصوره عسکری دشت بیاض هستند.

هادی رحیمی فرشته بهمن زاده، مهدی حقگو، احمد حسینی مقدم، فریدن مقدوری، سیده فاطمه حسینی و ملیحه محمدی از اعضای گروه نمایش و بازیگران این نمایش های رادیویی هستند .

صدای خاوران علاوه بر این نمایش های بلند 35 نمایش کوتاه دیگر را نیز برای پخش از برنامه‌های مختلف در این هفته تدارک دیده است.

امتیاز شما