امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲
از خبرگزاری تصویری ایران پرس؛
از خبرگزاری تصویری ایران پرس؛

امیرعبداللهیان: بازگشت به برجام دور از دسترس نیست

مشاهده ۱۷۰
۱۴۰۲/۰۷/۰۱- ۱۳:۲۶
تعداد بازدید:170

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا گفت: رسیدن به توافق برای بازگشت به برجام امکان‌پذیر است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «حسین امیرعبداللهیان» در حاشیه نشست مجمع‌ عمومی سازمان ملل درباره رایزنی با وزیران خارجه کشورهای اروپایی و آینده برجام اظهار کرد: اگر طرف آمریکایی از چندگانگی برخورد کردن خارج شود و نیت و اراده واقعی خود را نشان دهد، دستیابی به یک توافق برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام و لغو تحریم‌های ایران دور از دسترس نیست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین افزود: نشست «روند آستانه» به‌ میزبانی ایران در نیویورک برگزار شد و ایران دغدغه‌های خود را درباره سوریه بیان کرد و با نماینده سازمان ملل در امور سوریه هم رایزنی شد. علاوه بر وزیر امورخارجه ایران، «سرگئی لاوروف»، وزیر امورخارجه روسیه و «هاکان فیدان»، وزیرامور خارجه ترکیه و نیز «پترسون»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در نشست روند آستانه به‌ میزبانی ایران حضور داشتند. وزیران امورخارجه ایران، روسیه و ترکیه درباره آخرین تحولات سوریه ازجمله بازگشت مهاجران سوری، احترام به حاکمیت ملی و تمامیت‌ارضی سوریه و مبارزه با تروریسم رایزنی و گفت وگو کردند.

https://farsi.iranpress.com/america-i238487

امتیاز شما