امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
تازه‌های معاونت برون مرزی ؛
تازه‌های معاونت برون مرزی ؛

«رادیونمای سحر کُردی»، اولین رادیوی تصویری برون‌مرزی

مشاهده ۲۲۴
۱۴۰۲/۰۷/۰۵- ۰۸:۲۷
تعداد بازدید:224

در آستانه 12 ربیع الاول مصادف با سالروز ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) ( به روایت اهل سنت) و آغاز هفته وحدت «رادیونمای سحر کُردی» به‌عنوان اولین رادیوی تصویری برون‌مرزی راه‌اندازی می شود .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در راستای ایجاد تحول در ساختار و محتوای تولیدات سازمان صداوسیما برمبنای تأکیدات ریاست سازمان و باتوجه به افزایش شمار مخاطبان رادیو سحر کُردی، در اقدامی جهادی و با همت و تلاش نیروهای جوان و متعهد کانال رادیو تلویزیون سحر کُردی و بدون افزایش هزینه مالی؛ «رادیو نمای سحر کُردی» در قالب رادیویی تصویری از روز پنجشنبه  6 مهر ماه 1402 ، بر بستر  وب‌اپلیکیشن مای سحر به آدرس https://mysahar.ir/radio  آغاز به کار  خواهد کرد.

در این تحول نو در تاریخ فعالیت قدیمی‌ترین رادیوی کُردی ایران، رادیو کُردی تهران ضمن حفظ اصالت و هویت خود به مدیومی تصویری، جذاب و دیدنی تبدیل شده که می‌توان در ظرف آن، قابلیت‌ها و توانمندی‌های ایران اسلامی در تولید محتوا و برنامه برای مخاطبان کردزبان برون‌مرزی را به جهانیان معرفی کرد تا ضمن آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با برنامه‌های رادیویی، از همراه شدن با تصویر، گرافیک و جذابیت‌های بصری بهره‌مند شوند.

در این رادیوی دیدنی در قالب پادکست‌های جذاب تصویری، برنامه‌های متنوع و متعدد رادیو با قسمت‌های به‌روز و جدید هر برنامه قرار گرفته و اطلاعات مختصر و درعین‌حال جامعی از محتوا و ساعات پخش هر برنامه در دسترس مخاطبان است.

 مقرر شده است تا علاوه ‌بر گویش‌های سورانی و کرمانجی، از سایر گویش‌های جذاب کُردی مانند کلهری، هورامی، زازایی، لکی و... نیز استفاده شود و ضمن حفظ هویت رادیویی، سنت و مدرنیته در کنار اصالت قرار گیرد و باقدمت‌ترین رسانه شنیداری کُردی کشور بر بستر اینترنت و فضای مجازی خودنمایی کند.

گفتنی است ساعت فعلی پخش این رادیوی تصویری از ساعت 17:00 تا 20:00 به وقت ایران خواهد بود که در آینده با افزایش زمان همراه است.

تصاویر

امتیاز شما