امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

شبکه افق به «دیک گریگوری» کمدین سیاه‌پوست آمریکایی آنتن می‌دهد

مشاهده ۱۵۰
۱۴۰۲/۰۷/۰۵- ۰۹:۲۵

مستند «دیک گریگوری بی همتا و منحصر به فرد» با گویندگی 21 نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما دوبله شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند در گونه مستند زندگینامه و سیاسی محصول 2021 آمریکا قرار است از شبکه افق سیما پخش شود.
مدیر دوبله این مستند حسین سرآبادانی است. آزاده اکبری، دانیال الیاسی، نگین سادات بنی عقیل، محمد بهاریان، کریم بیانی، علی بیگ محمدی، محمد تنهایی، ارسلان جولایی، حسین بیگی، نفیسه زاجکانیها، لادن سلطان پناه، مسعود سلطانی، ابوالفضل شاه بهرامی، میلاد فتوحی، امیربهرام کاویانپور، ابوالقاسم محمدطاهر، ملیکا ملک نیا، مهرتاش اسفندیار، علی همت مومیوند، نازنین یاری و حسین سرآبادانی صداپیشه‌های این اثر هستند.
این مستند به مبارزه علیه تبعیض نژادی کمدین و نوازنده سیاه پوست، دیک گریگوری می‌پردازد. او در دهه 1960 در صف مقدم فعالیت‌های سیاسی بود، زمانی که به جنگ ویتنام و بی عدالتی نژادی اعتراض کرد چندین بار دستگیر شد.
فیلم درباره ی یکی از معروف ترین بازیگران و کمدین‌های سیاهپوست آمریکایی در دهه 1960 میلادی یعنی دوران اوج تنش های نژادی و اجتماعی در آمریکااست و از طریق بررسی زندگی و حرفه ی این شخص نقبی می زند به ریشه‌های تبعیض نژادی در آمریکا و در این میان به دیگر مسائل سیاسی و اجتماعی آن دوران آمریکا مانند جنگ ویتنام و ... نیز می‌پردازد. فیلم از جشنواره‌های بین المللی نامزد 2 جایزه در زمینه ی بهترین کارگردانی و بهترین نویسندگی فیلم مستند شده است.
واحد جستجوی اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل مسئولیت رصد این اثر را بر عهده داشته و پس از طی مراحل تایید و تخصیص (مشخص شدن شبکه ی پخش کننده)، نسخه اصلی را تهیه و تأمین کرده و اکنون پس از طی شدن روندهای ترجمه، ویراستاری و سپس دوبله، قرار است پس از آماده سازی از شبکه‌ی افق، برای مخاطبان پخش شود.

امتیاز شما