امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

جشنواره خورشید محملی برای معرفی بانوان مطرح رسانه ای

مشاهده ۴۴۹
۱۴۰۲/۰۷/۰۵- ۱۲:۰۰

نخستین جشنواره بین المللی رسانه خورشید در سه بخش مکتوب، تصویر و عکس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، تحقق عدالت اجتماعی، پایگاه امن خانواده و تهدید‌های رسانه‌ای از جمله موضوع‌های این جشنواره است.

خانم مرضیه‌هاشمی دبیر این جشنواره در گفتگو با شبکه خبر در خصوص موضوعات جشنواره گفت: این جشنواره یک فرصت است برای این که موضوعات مختلف مخصوصا برای خانم‌ها و خانواده‌ها مطرح شود.، ما هم از نظر زنان و مقاومت و عدالت اجتماعی و بردگی مدرن، و برخی از موضوعاتی که ارتباط مستقیم با زنان دارند و زنان دیدگاه خاصی روی این موضوعات دارند در این جشنواره در خصوص انها صحبت می‌کنیم.
وی در خصوص چرایی برگزاری جشنواره خورشید با موضوع خبرنگاران زن و بانوان خبرنگار گفت: در بسیاری از رسانه‌ها نمی‌گذارند صدای ما به جا‌های مختلف برسد از این رو تصمیم برآن شد بانوانی که در همین فضا کار می‌کنند و دیدگاه‌های ضدهژمونی دارند، با هم جمع شوند و با هم همفکری کار و موضوعات مشترک را دنبال کنند و اطلاعات به هم دهند و از این راه می‌توانیم صدای بی صدایان باشیم.
مرضیه‌هاشمی افزود: برای این جشنواره، جایی بهتر از ایران نبود، و خانم‌ها از سراسر دنیا در این جشنواره شرکت کردند و ما از امریکا و کانادا هم دعوت کردیم که با استقبال این بانوان مواجه شد که متاسفانه به دلیل فشار‌ها و ترس کنسل کردند.
وی در خصوص قالب‌های جشنواره هم گفت: ما در این جشنواره بخش‌های مختلف تصویر، عکس و مکتوب داریم برای مکتوب مصاحبه‌ها، یادداشت‌ها و گزارش‌ها و برای تصویر گزارش خبری، گزارش مستند، مستند خبری و مصاحبه‌ها را داریم.
هاشمی ادامه داد: کاملا روی خانم‌ها تمرکز کردیم که فقط بانوان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که تا به الان ۲۴۰ اثر دریافت کردیم.
وی افزود: این جشنواره رقابتی است و به بهترین اثر برگزیده جوایزی تعلق می‌گیرد، و توقع داریم که البته این هدف اصلی این جشنواره است که در این جشنواره پیوندی بین بانوان خبرنگار ایرانی و سایر کشور‌های دنیا اتفاق بیفتد.
وی در خصوص فعالیت بانوان خبرنگار در سطح جهان هم گفت: کار خبرنگاری سخت است و برای بانوان سخت‌تر است به خصوص در جا‌هایی که جنگ است و مشکلات مختلف وجود دارد و تنش و درگیری بالاتر است خانم‌های خبرنگار ریزبین‌تر و دقیق‌تر از خبرنگاران آقا هستند.
در پایان خانم هاشمی‌گفت: من در همه این سال‌ها به دنبال حق برای مردم مظلوم دنیا بودم و سعی کردم که صدای واقعیت‌ها شنیده شود و صدای بی صدایان باشم.

                 

امتیاز شما