امروز يك شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

مرور خاطرات شهید ستاری به روایت دوست و همرزم شهید

مشاهده ۱۵۱
۱۴۰۲/۰۷/۰۵- ۱۲:۵۰

امیر سرتیپ دوم، آزاده و جانباز مجتبی جعفری مشاور فرمانده کل ارتش در گفتگو با رادیو صبا در فضایی صمیمی‌به روایت خاطراتی از دوست شهید همرزم خود شهید ستاری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رادیو صبا در برنامه زنده «عصر صبا» به مناسبت هفته دفاع مقدس میزبان امیر سرتیپ دوم، آزاده و جانباز مجتبی جعفری مشاور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همرزم شهید ستاری شد.
امیر جعفری این گفتگو را با روایت خاطره‌ای از شهید ستاری شروع کرد و گفت: در یکی از ماموریت‌هایی که فرمانده ستاری حضور پیدا کردن دشمن از بمب شیمیایی استفاده کرد و رزمندگان باید ماسک ضد گازشیمیایی می زدند، زمانی که شهید ستاری در این موقعیت قرار می‌گیرد با دیدن راننده لودری که ماسک محافظ نداشته ماسک خود را به آن پیرمرد می‌دهد و تا پایان عمر به واسطه این حمله شیمیایی دچار آسیب می‌شود و ایثار و خود گذشتگی را در رفتار ایشان زمانی می‌بینیم که شهید ستاری در صورتی که می‌توانست برای این آسیب به بنیاد جانبازان مراجعه کند ولی تا پایان عمرایشان کسی از این موضوع خبر نداشته‌است.

امیدوارم ایثار و از جان گذشتگی را از این بزرگواران بیشتر بیاموزیم
مشاور فرمانده کل ارتش در روایت دیگر به بیان افتخارات شهید ستاری پرداخت و گفت: در عملیات والفجر ۸ با تدبیر این فرمانده نیروی هوایی رزمندگان ما توانستند با به کارگیری موشک ضد هوایی در این عملیات ۸۰ فروند هواپیمای جنگنده دشمن را سرنگون کنند.
امیر سرتیپ دوم جعفری در ادامه به خاطرات دوران دانشجویی شهید ستاری اشاره کرد و بیان کرد، در دوران دانشجویی از شهید ستاری می‌پرسند چرا وارد ارتش شدید؟ که در جواب می‌گوید می‌خواهم فرمانده نیروی هوایی شوم و با کمک صنایع داخلی هواپیمای جنگی بسازم.
خداوند تقدیر کرد ایشان فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد و هواپیمای آذرخش را ساخت ولی عمرشان برای دیدن پرواز این هواپیما کافی نبود.

«عصر صبا» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ به سردبیری کیاوش کمالی فر، با اجرای مریم خادم پور و به تهیه‌کنندگی محمدحسین خسروجردی تقدیم مخاطبان می‌شود.

امتیاز شما