امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

«کمال الملک» در «سینمای ایرانی» هیسپان تی‌وی

مشاهده ۱۶۶
۱۴۰۲/۰۷/۰۸- ۱۴:۱۶

«کمال الملک» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت فیلم «کمال الملک» به کارگردانی علی حاتمی را با حضور کارشناسان و منتقدان حوزه سینما رضا خانلری وغزل نعمیی به نقد و بررسی می‌گذارد.

فیلم کمال الملک روایتی از زندگی این نقاش بزرگ و سرشناس ایرانی را نقل می‌کند. از زمان جوانی که از یک هنرکده انتخاب و وارد دربار ناصرالدین‌شاه می‌شود تا زمان پادشاهی رضاخان. کمال‌الملک در این فاصله طولانی شاهد حوادث تاریخی فراوانی در مملکت است و دیدگاهش درمورد بسیاری از مسائل دست خوش تغییر می‌شود. «کمال‌الملک» در سال ۱۳۶۲ تولید شده. جمشید مشایخی، عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، پرویز پورحسینی، لیلا حاتمی، زنده یاد سروش خلیلی، منوچهر حامدی و سیروس ابراهیم زاده و… از بازیگران این فیلم هستند.

برنامه «سینمای ایرانی»  (Cine Iraní ) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد.

 این برنامه امروز شنبه8مهرماه ساعت 18:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 10:30،1:30و 22 و روز دوشنبه 8:30 پخش می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک  https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما