امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲

مستند پر رمز و راز «همه وحشی‌ها را نابود کنید» در شبکه افق

مشاهده ۲۲۰
۱۴۰۲/۰۷/۲۲- ۱۰:۱۳

مستند چهار قسمتی «همه وحشی‌ها را نابود کنید» با گویندگی 20 نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما دوبله شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند در گونه مستند تاریخی محصول 2020 آمریکا، قرار است از شبکه افق سیما پخش شود.
مدیر دوبله این مستند امیرصالح کسروی است. شیلا آژیر، دانیال الیاسی، محمد بهاریان، محمد تنهایی، ارسلان جولایی، امیر حکیمی، حمیدرضا معینی رضایی، علی اصغر نیک رضایی، منوچهر زنده دل، لادن سلطان پناه، ابوالفضل شاه بهرامی، مریم شاهرودی، میلاد فتوحی، پویا فهیمی، رامین کاملی، امیربهرام کاویانپور، اسفندیار مهرتاش، صنم نکواقبال، حسین نورعلی و امیر صالح کسروی صداپیشه‌های این اثر بوده اند.
این مستند، استعمار و نسل‌کشی‌های متعدد و تاثیر این دو در کنار امپریالیسم و نژاد پرستی سفید پوستان در طول تاریخ را نشان می دهد. همچنین تاثیرات استعمار اروپا در جامعه امروز آفریقا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مجموعه ای در چهار قسمت که به ریشه‌های نژادپرستی و نسل کشی‌های متعدد و نهادینه شدن نظام استعماری و نژادپرستی در آمریکا و اروپا در طول تاریخ می‌پردازد. اثر با استفاده از نریشن، تصاویر آرشیوی و ... به روایتی پیچیده و عمیق می‌پردازد که از لحاظ ساختار نیز قابل توجه است. مستند از لحاظ کارگردانی و تدوین نیز قابل توجه و تامل است و با ایجاد فضایی پر رمز و راز ما را با ابعاد پنهان تاریخ و ریشه بسیاری از وقایع امروزی آشنا می سازد.
واحد جستجوی اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل مسئولیت رصد این اثر را بر عهده داشته و پس از طی مراحل تایید و تخصیص (مشخص شدن شبکه ی پخش کننده)، نسخه اصلی را تهیه و تأمین کرده و اکنون پس از طی شدن روندهای ترجمه، ویراستاری و سپس دوبله، قرار است پس از آماده سازی از شبکه‌ی افق، برای مخاطبان پخش شود.

امتیاز شما