امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

بیش از 3 هزار دقیقه برنامه از کنگره نکوداشت آیت الله حائری یزدی در شبکه استانی آفتاب

مشاهده ۲۴۴
۱۴۰۲/۰۸/۰۶- ۱۱:۴۶

شبکه آفتاب با تهیه بیش از 3 هزار دقیقه ویژه برنامه‌های تأمینی و تولیدی با محوریت پرداختن به ابعاد مختلف شخصیتی و زندگینامه مرحوم آیت الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی از مجتهدان و مراجع تقلید شیعه و بنیان‌گذار حوزه علمیه قم، کنگره نکوداشت ایشان را قبل، حین و بعد از برگزاری آن در شهر اراک پوشش رسانه ای داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای شبکه آفتاب در ایام برگزاری کنگره نکوداشت مرحوم آیت الله حائری یزدی در شهر اراک؛ با تهیه و تولید ویژه برنامه‌های فاخر و پژوهش محور به این مناسبت و رخداد اثرگذار به خوبی آن را به تصویر کشید.

ویژه برنامه‌های تهیه شده همرمان با کنگره نکوداشت آیت الله حائری یزدی در شبکه استانی آفتاب و با هدف شناسایی و نکوداشت این شخصیت والامقام به این شرح است:

- تولید مستند تلویزیونی «برکت حضور» در سه شهر اراک، قم و اصفهان به مدت 25 دقیقه با تهیه کنندگی آقای داود اسفندیاری

-پوشش زنده مراسم کنگره نکوداشت و پخش آن از شبکه آفتاب و شبکه سراسری قرآن به مدت 240 دقیقه با تهیه کنندگی آقای ابراهیم مرادی

- تهیه دو برنامه تلویزیونی 50 دقیقه ای با حضور کارشناسان و اعضای شورای دانشی و علمی‌کنگره از شهرهای قم و اراک طی دو شب قبل از برگزاری همایش با تهیه کنندگی آقای ابراهیم مرادی

-پخش سخنرانی آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک به مدت 120 دقیقه

-تهیه، تولید و پخش تیزر اطلاع رسانی برگزاری مراسم کنگره نکوداشت

-برقراری 3 ارتباط تلفنی زنده در برنامه تلویزیونی «بامداد آفتابی»

-پرداختن به موضوعات کنگره در برنامه تلویزیونی «شب های مهتابی» از تاریخ 22 مهر تا زمان برگزاری کنگره

-تهیه و تولید مستندهای مختلف موضوعی جهت پخش از شبکه استانی و شبکه‌های سراسری رسانه ملی به مدت 20 دقیقه

-استفاده از میان برنامه‌های کوتاه در فواصل کنداکتور برنامه‌ها؛ پخش وله‌های تصویری و زیرنویس و... جمعاً به مدت 2054 دقیقه

رادیو آفتاب نیز با تهیه، تولید و پخش میان برنامه‌های مختلف موضوعی همچون نمایش رادیویی 12 قسمتی «دری به خانه خورشید» (با موضوع روایت زندگی آیت الله محمد علی اراکی و جریان تأسیس حوزه علمیه در اراک»؛ اجرای مشترک برنامه رادیویی در تاریخ 26 مهرماه با مراکز یزد و قم؛ پوشش زنده و کامل مراسم نکوداشت در محل مسجد و مصلی بیت المقدس شهر اراک؛ پخش آنونس و میان برنامه‌های رادیویی و... جمعاً به مدت 737 دقیقه به این موضوع اختصاص داد.

خبر شبکه آفتاب نیز در این ایام، با اطلاع رسانی کامل و به موقع جزییات مختلف برگزاری مراسم کنگره قبل و پس از این رویداد، در قالب مصاحبه، گرافیک، خبرمکتوب، گزارش و ارتباط زنده با شبکه خبر در مجموع 76 فرآورده خبری شامل گزارش های تلویزیونی و رادیویی، خبر مکتوب و مطالب فضای مجازی منتشر کرد که از مهم ترین آنها می توان به تهیه گزارش تبیین شخصیت مرحوم آیت الله حائری یزدی و خدمات ایشان در شهرهای اراک و قم، گزارش کنگره (پخش شده از شبکه سراسری خبر)؛ برقراری ارتباط با برنامه «سلام خبرنگار» و پخش زنده بخشهایی از مراسم کنگره از شبکه سراسری خبر نیز اشاره نمود.

فضای مجازی شبکه آفتاب هم با تولید و انتشار 2 فتوکامنت درخصوص شاگردان و آثار علمی، پژوهشی آیت الله حائری یزدی، اطلاع رسانی پیوسته ی پوستر و تیزر کنگره، تولید و انتشار برش های ویدئویی از مراسم نکوداشت همزمان با پخش زنده مراسم، انتشار پادکست با موضوع شرح زندگی آیت الله حائری یزدی و... درمجموع با تولید 45 عنوان محتوا، این رویداد را انعکاس و پوشش کامل مجازی داد.

امتیاز شما