امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

«ساعت به وقت قدس» برنامه شاخص رسانه ملی در تبیین مسائل فلسطین

مشاهده ۳۵۶
۱۴۰۲/۰۸/۱۷- ۱۰:۵۴
تعداد بازدید:356

ساعت به وقت قدس برنامه شاخص رسانه ملی در حوزه محتوا و فرم است که هدفش تبیین مسائل حوزه فلسطین و مقاومت اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امیر تاجیک تهیه کننده و کارگردان برنامه ساعت به وقت قدس درباره اهداف این برنامه گفت: هدف اصلی و اولیه برنامه این بود که درباره مسائلی که یا به درستی به آن‌ها پرداخت نشده بود و یا شبهاتی که در بحث فلسطین و مقاومت مطرح بود و طی سالیان مختلف، سطحی بررسی و مطرح شده بودند به صورت صحیح تبیین صورت پذیرد. اتفاقاتی که رخ می‌دهد و متاسفانه در رسانه‌های رسمی ما کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود، به صورت هفتگی از طریق این برنامه بررسی می‌شود.

وی افزود: یکی از اهداف ما این بود که تصویر روشن و دقیقی از تحولات درون سرزمین‌های اشغالی، آنچه که میان ساکنان اشغالگر می‌گذرد را با تحلیل صحیح در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

تهیه کننده برنامه

تاجیک در خصوص اینکه تا اینجا به اهدافشان رسیده اند توضیح داد: به لطف خدا و با پشتیبانی عزیزان و فعالان حوزه فلسطین و مدیران رسانه ملی بیشتر از اهداف اولیه به نتیجه رسیده‌ایم. امروز در محافل تخصصی و آکادمیک برنامه «ساعت به وقت قدس» یکی از برنامه‌های غنی به لحاظ محتوایی و متفاوت به لحاظ بصری مطرح است.

این تهیه کننده عنوان کرد: تقریبا در تمام تجمعاتی که در حوزه فلسطین برگزار می‌شود دوستان این برنامه را می‌شناسند و درخواست دارند تا پوشش مناسبی از آن‌ها داشته باشیم. ساعت به وقت قدس برنامه‌ی شاخص رسانه ملی در حوزه‌ی فلسطین و‌مقاومت اسلامی است و این بدون زحمات همکاران عزیزم و تلاش‌های مجریان و تیم سردبیری برنامه میسر نمی‌شد. البته ما نباید به این دستاورد‌ها قانع باشیم چرا که تاریخ مبارزات فلسطین بعد از عملیات طوفان الاقصی وارد مرحله‌ی جدیدی شد و وظیفه‌ی ما را سنگین‌تر کرد. مصمم هستیم با استفاده از ابزار هنر حقیقت را با تحلیل صحیح در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

برنامه ساعت به وقت قدس

تاجیک درباره واکنش‌ها نسبت به این برنامه بیان کرد: اولین واکنش‌ها را از مخاطبان برنامه گرفتیم؛ حضور مجریان فلسطینی و سوری برای آن‌ها جذاب بود، فضای گرافیکی و محتوا‌هایی که به آن‌ها پرداختیم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. حتی برخی مدیران فرهنگی با بنده تماس گرفتند و گفتند که نمی‌دانستیم درباره موضوعاتی که درون سرزمین‌های اشغالی رخ می‌دهد می‌توان اینگونه و با این شفافیت در رسانه ملی سخن گفت.

وی ادامه داد: می‌دانید که ساعت به وقت قدس اتفاقاتی که درون سرزمین‌های اشغالی همچون مسائل احزاب، حقایق ارتش، مشکلات اقتصاد، فرار مغزها، خروج شرکت‌های بزرگ و سیر فزاینده‌ی مهاجرت معکوس را به تصویر می‌کشد. این رویه پیشتر وجود نداشته است.

این مستندساز عنوان کرد: بحث تبیین شبهات هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و ما جلساتی را میان اساتید حوزه فلسطین با اقشار مختلف برگزار کردیم و جمع بندی این جلسات را در برنامه نشان دادیم و بازخورد‌های خوبی داشتیم. از طرفی سازمان‌های مردم نهاد از داخل و خارج از کشور در مکتوباتی خطاب به رئیس رسانه ملی از این برنامه تقدیر کردند که در دوره تحول یک برنامه با این مشخصات توانسته به دغدغه‌ای برای مردم تبدیل شود.

تاجیک درباره ادامه تولید برنامه خاطرنشان کرد: ساعت به وقت قدس برنامه شاخص رسانه ملی در حوزه‌ی محتوا و فرم است که هدفش تبیین مسائل حوزه فلسطین و مقاومت اسلامی است. این برنامه ادامه خواهد داشت البته اینکه تولید با تیم موجود ادامه یابد یا خیر، در حیطه‌ی تشخیص و تصمیم مدیران شبکه یک است.

«ساعت به وقت قدس» با اجرای علی خلیلی و سوسن الهمه، تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر تاجیک هر هفته پنجشنبه ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود و جمعه ۱۳ بازپخش می‌شود.

امتیاز شما