امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲
یک کارگردان سینما مطرح کرد:
یک کارگردان سینما مطرح کرد:

سینمای غرب ذیل لابی صهیونیست اداره می‌شود

مشاهده ۳۲۱
۱۴۰۲/۰۸/۲۰- ۱۳:۱۰
تعداد بازدید:321

ورزی گفت: سینمای غرب ذیل لابی صهیونیست اداره می‌شود و از فیلم‌های دهه ۴۰ تا الان رد پای جریان صهیونیست دیده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا ورزی، کارگردان سینما و تلویزیون در برنامه «به افق فلسطین» شبکه افق در پاسخ به این سوال که در سال‌های گذشته شاهدیم آثار سینمایی و تلویزیونی بسیاری با موضع ضد ایران ساخته می‌شود، گفت: سینمای غرب ذیل لابی صهیونیست اداره می‌شود. چه فیلم‌هایی که در دهه ۴۰، ۵۰ و ۶۰ میلادی تهیه شده و چه فیلم‌های امروز رد پای جریان صهیونیست در آن دیده می‌شود.

ورزی در پاسخ به این پرسش که چرا فضای فیلم‌ها فضای ضد ایرانی است؟ بیان کرد: واضح است سر‌زمینی که مقابل سیاست‌های صهیونیست‌ها قدرتمندانه ایستادگی کرده و می‌توان از آن احساس خطر جدی کرد، جمهوری اسلامی ایران است. طبیعی است ایران‌ستیزی در محتوای آثارشان در اولویت قرار دهند. البته موضوع ایران‌ستیزی و اسلام‌ستیزی در آثار هالیوود جریان داشته است.

این کارگردان سینما با بیان اینکه در دهه ۶۰ میلادی فیلمی‌به نام BIBLE از جان هیوستون ساخته شد، گفت: این فیلم درباره کتاب آسمانی آن‌ها بوده است. ظاهراً بخشی از زندگی سه تن از انبیاء را نشان می‌دهد. ولی وقتی در فیلم دقت می‌کنید متوجه می‌شوید در بخش مربوط به ابراهیم خلیل (ع) شخصیت هاجر بسیار سخیف و سطح پایین نشان داده می‌شود. از آنجایی که فرزند ایشان حضرت اسماعیل (ع) است و پیغمبر (ص) نسل حضرت اسماعیل (ع) است. نشان دادن تصویری سخیف از هاجر با هدف خاصی است.

به گفته وی، هدفشان هم عرب‌ستیزی نیست. موضوعیت اسلام با عرب تفاوت دارد. چون سیطره اسلام فقط به سرزمین‌های عربی محدود نمی‌شود. طبیعی است جریان صهیونیست با پیوند جمهوری اسلامی ایران و اسلامیت مشکل جدی دارد و می‌بینیم هر چند وقت یکبار نخست وزیر منحوس اسرائیل خطابش به ایران است. 

ورزی با بیان اینکه جریانی که به تشکیل دولت اسرائیل منتهی شد، جریان یکی دو ساله نبود، توضیح داد: بلکه این جریان از زرسالاران یهود در اروپا شروع شد. من در آثارم به خانواده معروف روتشیلد در انگلستان اشاره کردم. روتشیلد‌ها یهودی‌های بریتانیا هستند، که بسیار ثروت دارند و جزو خانواده بسیار بزرگی محسوب می‌شوند. آن‌ها در جهان ثروتمندترین هستند.

این کارگردان تلویزیون افزود: شاید برخی از حاکمیت‌ها و دولت‌ها در کشور‌های اروپایی و ... احترام خاصی برای خانواده روتشیلد قائلند. آنان نقش‌های سیاسی و اقتصادی در جهان دارند. در نقش اقتصادی حتی روی تغذیه و داروی جهانی تاثیرگذارند. در سیاست‌گذاری بخصوص درباره کشور‌های منطقه، ایران و همسایگان ایران نقش دارند.

 

امتیاز شما