امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
در دیدار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی تاکید شد؛
در دیدار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی تاکید شد؛

نقش اصحاب رسانه در ارتقای سطح سلامتی در جامعه

مشاهده ۱۹۲
۱۴۰۲/۰۸/۲۲- ۱۰:۱۲
تعداد بازدید:192

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در دیدار دکتر قربان زاده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی،با اشاره به اهمیت و نقش اصحاب رسانه در ارتقای سطح آگاهی و آموزش آحاد مردم و جامعه به عنوان اساسی ترین رکن گسترش سلامتی غیر قابل انکار است گفت: مردم تمایل دارند مطلب صحیح و درست را از صدا و سیما دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این دیدار دکتر محسن نصر پور، ضمن تأکید بر صحت و دقت مطالب افزود: تعامل مستمر و همکاری منظم کارشناسان بهداشتی و حوزه تخصصی جهت ارتقاء سطح آگاهی جامعه و تولید برنامه‌های علمی و آموزشی مؤثر با استفاده از ظرفیت های موجود زیر نظر متخصصین و کارشناسان دانشگاه ضرورتی اجتناب نا پذیر است.

در ادامه دکتر حمید رضا قربان زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: ارائه خدمات بهداشتی بدون مشارکت مردم مانند پرواز پرنده با یک بال است اما با اعتماد به مردم که صاحب فرایند هستند و مشارکت آنان در تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا سرعت خدمات و رسیدن به اهداف به شدت بالا خواهد رفت.

وی با بیان اینکه صداوسیما بیشترین ظرفیت را برای کمک رسانی در تحقق اهداف سلامت جامعه دارد اظهار داشت: با توجه به استقبال خوب مردم از برنامه‌های صداوسیمای می توانیم با نگاه سلامت محور به برنامه‌های آن، ضمن توجه دادن مردم به برنامه‌ها، آموزه‌های بهداشتی مناسب را ارائه نمائیم.

دکتر قربان زاده ضمن قدردانی از همراهی صداوسیما در اطلاع رسانی و افزایش سواد سلامت مردم خاطر نشان کرد: برای رسیدن به اهداف سلامتی به جز افزایش سواد سلامت مردم در زمینه بهداشت راهکاری نداریم و در همین راستا صدا و سیما بهترین ابزار برای افزایش سواد سلامت مردم است.

شایان ذکر است در این دیدار که معاون فنی، رؤسای مراکز بهداشت پنجگانه مشهد مقدس، مدیران و رؤسای گروه‌های تخصصی معاونت بهداشت دانشگاه نیز حضور داشتند در خصوص اولویت های بهداشتی جامعه و ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جمعیت هدف با مشارکت دو سازمان در راستای ارتقای سواد سلامت بحث و تبادل نظر شد.

تصاویر

امتیاز شما