امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

آمادگی صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی برای همکاری با دیوان محاسبات

مشاهده ۱۷۷
۱۴۰۲/۰۸/۲۷- ۱۱:۱۵

مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در دیدار مدیرکل دیوان محاسبات استان، ضمن اعلام آمادگی برای همراهی و همکاری با این مجموعه در معرفی جایگاه و روشن کردن وظایف آن برای مردم، گفت : خوشبختانه تعامل و هم افزایی خوبی بین دو نهاد در جهت بهبود عملکرد و خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم وجود دارد و ما تلاش خواهیم کرد این تعامل روز به روز افزایش پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر اکبر رضایی با تاکید بر اینکه آشنایی جامعه با حوزه‌های نظارتی و حسابرسی در سالم سازی نظام اداری بسیار مهم است افزود: فرهنگ سازی و آموزش مردم با کارکرد دیوان محاسبات می تواند در بازدارندگی از فساد نظام اداری و اجرایی مهم و موثر باشد .

وی دیوان محاسبات را یک مجموعه نظارتی و ارزشمند دانست که رصد دقیق آن می تواند ضمن تقویت اعتماد عمومی ، روند توسعه و پیشرفت در کشور و استان را سرعت بخشد.

رضایی جایگاه دیوان محاسبات را در کنترل مالی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها مهم خواند و تصریح کرد : اگر جایگاه تشکیلات حسابرسی و وظایف و اختیارات آن به شکل صحیح و مناسب تبیین و تشریح شود می توان رشد قابل توجهی در توسعه همه جانبه و چرخه اقتصادی و اجتماعی مردم شاهد بود.

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان شرقی نیز با تقدیر از همکاری و همراهی صمیمانه شبکه سهند در معرفی وظایف و اختیارات دیوان محاسبات، بر اهتمام در حسابرسی با محوریت شفافیت به عنوان شاکله و اساس رسیدگی‌ها تاکید کرد.  

دکتر محمدرضا کردلو رفتار فن آورانه و مردم پایه را رویکرد اصلی دیوان محاسبات برشمرد و افزود: باید تلاش کنیم با شفاف سازی‌های لازم ، مردم را در جریان اقدامات صورت گرفته در دستگاه‌های اجرایی قرار دهیم .

وی خاطر نشان شد: تمام اهتمام خود را بکار می‌گیریم تا در کنار تقویت مطالبه گری، اعتماد مردم در مباحث مالی به دستگاه‌ها افزایش پیدا کند.

کردلو با تاکید بر نقش بازدارندگی رسانه‌ها در شکل گیری ناهنجارهای‌های جامعه اظهار داشت: دیوان محاسبات و رسانه ملی می توانند با تقویت همکاری‌ها ضمن انجام مسئولیت های قانونی و کمک به ارتقای شفافیت و برقراری انضباط مالی و بهبود عملکرد و اطمینان از حسابدهی و پاسخگویی دستگاههای اجرایی، به رسالت خود در بحث مبارزه با فساد مالی و اداری، حفظ و صیانت از بیت المال و نیل به حاکمیت مطلوب در بخش عمومی عمل کنند.

امتیاز شما