امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

توسعه زیرساخت های فنی رسانه ملی با عقد تفاهم نامه همکاری مشترک در استان کرمان

مشاهده ۱۸۶
۱۴۰۲/۰۸/۲۸- ۱۲:۳۶

در سفر استانی مهندس علیرضا شریفی معاون توسعه و فناوری رسانه با همراهی جمعی از مدیران به استان کرمان، تفاهم نامه همکاری مشترک این معاونت با استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این تفاهم نامه که به مدت دو سال از تاریخ امضاء قابلیت اجرا دارد، در راستای تحقق رسانه هویت محور و عدالت گستر و به منظور رفع موانع موجود، تعمیر، توسعه و بروز رسانی زیرساخت های فنی صداوسیمای استان کرمان مبادله شد.

بنا بر این گزارش، با توجه به پیشینه تاریخی، فرهنگی، هنری، تمدن کهن و ظرفیت های این استان در حوزه‌های تجارت، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری، به منظور ایجاد توسعه پایدار در گام دوم انقلاب اسلامی، با امضای این تفاهم نامه جنبه رسانه ای استان برای ساخت برنامه‌های فاخر با هدف ارائه ظرفیت ها و توانمندی‌ها تقویت می‌شود تا علاوه بر تامین انتظارات مخاطبان و تحقق مطالبات مردم استان بویژه جوانان، توسعه و بروزرسانی تجهیزات و زیرساخت های فنی صداوسیمای استان را به دنبال داشته باشد.

در این نشست علیرضا شریفی معاون توسعه و فناوری رسانه در سخنانی گفت: سیگنال رسانی وظیفه اصلی واحدهای فنی است، اگر صداوسیمای استان‌ها از نظر تولید محتوا غنی باشند و برنامه‌های مناسب و با کیفیت مطلوب برای مخاطب تولید کنند، اما امکان ارسال سیگنال برای مخاطب فراهم نباشد، غیر از اتلاف وقت و بودجه چیزی عاید رسانه نخواهد شد.

وی بیان کرد: برای ایجاد فضای جدید در عرصه رقابتی دوازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی‌برنامه ریزی شده که در نهایت برای هر حوزه جداگانه یک کانال تلویزیونی ایجاد شود و توانستیم ارزش افزوده ای در کل کشور ایجاد کنیم. کرمان با بیش از 9 حوزه به تجهیزات زیادی نیاز دارد و باید تمهیدات لازم و خاصی را شامل شود که برای اسفند ماه و انتخابات آماده باشند.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این نشست عنوان کرد: کرمان استان پهناوری است و بر همین اساس توسعه فعالیت های سازمان صدا و سیما در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی به نقش کلیدی صدا و سیما در عرصه فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی پرداخت و افزود: استان کرمان به واسطه حضور مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید پاسخگوی حجم وسیعی از شبکه‌ها و اطلاع رسانی در تمام کشور باشد و این مسئله می طلبد که نگاه‌ ویژه ای به استان در حوزه تجهیزات و امکانات صدا و سیما باشد.

گفتنی است، از مهمترین مفاد این تفاهم نامه می توان به تامین تجهیزات بروزرسانی SNG مرکز با قابلیت HD، بروزرسانی تجهیزات سیگنال رسانی زمینی، دیجیتال سازی تعدادی از فرستنده‌های آنالوگ سطح استان(40 ایستگاه)، بروزرسانی و HDسازی واحد سیار تلویزیونی و همچنین بهبود و توسعه پوشش شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی FM اشاره کرد.

امتیاز شما