امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

حضور یزد در هشت سال دفاع مقدس

مشاهده ۱۱۱
۱۴۰۲/۰۸/۲۹- ۰۹:۳۰

برنامه «پلاک هشت» دوشنبه 29 آبان، همزمان با آغاز هفته بسیج، و در ادامه طرح «هفته‌های ایرانی» و سفر به استان یزد، از نقش و حضور یزد در هشت سال دفاع مقدس می‌گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  متین السادات فیروزی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج بیان کرد: نیروهای یزدی در اولین روزهای هجوم دشمن بعثی به خاک ایران با لبیک به ندای حضرت امام (ره) به سوی مرزهای جنوبی شتافتند و عده‎ای هم با حضور خود در مناطق کردستان با مزدوران داخلی استکبار مقابله کردند.

 وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان مؤمن استان در قالب کمیته انقلاب اسلامی‌به پاسداری از انقلاب پرداختند و در خرداد ماه 1358 به دنبال تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد، اکثریت آنان در این نهاد مقدس عضویت یافتند .

 اولین مأموریت نیروهای پاسدار یزدی به منطقه محروم سیستان و بلوچستان (شهرهای سراوان و نیک‎شهر) بود. همزمان گروهی به مناطق محروم کردستان مأمور گشته و تحت فرماندهی شهید محمد منتظرقائم، سپاه بوکان و سقز را تشکیل دادند تا با ضد انقلابیون مسلح که آرامش مردم و امنیت آن خطه از سرزمین اسلامیمان را به خطر انداخته بودند، مقابله کنند. سپاه قصر شیرین نیز به همت سردار رشید اسلام شهید محمد منتظر قائم و با حضور جمعی از پاسداران استان تشکیل شد.

 فیروزی افزود: در برنامه این هفته «پلاک هشت» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان یزد مروری بر حضور این استان در دفاع مقدس خواهیم داشت.

 گفتنی است «پلاک هشت» این هفته به تهیه کنندگی متین السادات فیروزی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:10 از رادیو ایران پخش می‌شود.

 

امتیاز شما