امروز سه شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۲

اجرای فاز نخست ویدئووال ٤٢ متری صداوسیمای خراسان رضوی

مشاهده ۱۶۸
۱۴۰۲/۰۸/۲۹- ۱۰:۲۰

با همکاری معاونت توسعه و فناوری رسانه و صداوسیمای خراسان رضوی و هماهنگی اداره کل فنی صداوتصویر، فاز نخست تهیه ویدئووال ٤٢ متری صداوسیمای خراسان رضوی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در فاز نخست این پروژه که از محل بودجه‌های ملی و استانی در حال انجام است، ویدئووال ١٤ متری در استودیوی شماره یک تلویزیونی صداوسیمای خراسان رضوی نصب شد.

این تجهیز قابلیت دریافت و نمایش همزمان ٤ منبع را دارد که این منابع می توانند از ورودی‌های مستقیم SDI (دوعدد) یا HDMI (4 عدد) یا DisplayPort (دو عدد) یا DVI (دوعدد) یا آنالوگ (دوعدد) باشد. همچنین تنظیمات این 4 تصویر می تواند در شکل های متفاوت و با اولویت های مختلف و بصورت تصویر در تصویر صورت پذیرد.

گفتنی است، در این خصوص برای استفاده در برنامه‌ها لازم است ابتدا پس زمینه اصلی طراحی شود و سپس حسب صلاحدید تهیه کننده و کارگردان قالب مورد نظر برای برنامه طراحی و در سیستم ذخیره شود و در هر برنامه قالب مورد نظر فراخوانی و اجرا شود.

قالب های طراحی شده برای برنامه‌ها می تواند در 12 حافظه دستگاه (مستقیماً) ذخیره و در زمان استفاده فراخوانی شود. (ذخیره و فراخوانی تنظیمات در سیستم رایانه ای که کنترل نرم افزاری ویدئووال را انجام می دهد نامحدود است)

برای اجرای پس زمینه نیاز است یک سیستم با قابلیت گرافیکی مناسب در اتاق فرمان موجود و با رعایت موارد امنیتی لازم (آنتی ویروس بروز و کنترل کامل ورودی دیتا) مورد استفاده قرار بگیرد و یا این تصاویر مانند سایر پلی بک ها از منابع پلیر موجود در رژی پلی شود و سیگنال آن به دستگاه متصل شود.

در صورت مناسب بودن پردازش تصویر (گرافیک مناسب) در سیستم رایانه می توان همزمان برای ایجاد دو منبع و یا بیشتر از این سیستم استفاده کرد.

کاربری سیستم با استفاده از رایانه کنترلی و نرم افزار مربوطه نیز ساده است و در صورت عدم نیاز به طراحی جدید کاربر آشنا به رایانه می تواند با آن به راحتی کار کند.

امتیاز شما