امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲
گپ و گفت با مدیر شبکه رادیویی ایران؛
گپ و گفت با مدیر شبکه رادیویی ایران؛

معرفی استان‌های کشور در «هفته‌های ایرانی» رادیو

مشاهده ۹۳
۱۴۰۲/۰۹/۰۱- ۱۱:۴۵

مدیر شبکه رادیویی ایران گفت: «هفته‌های ایرانی» رادیو ایران از ابتدای فصل پاییز آغاز شده و هر هفته آن متعلق به یک استان کشور است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهدی آذرمکان مدیر شبکه رادیویی ایران بیان کرد: با توجه به سند تحول سازمان صدا و سیما در دوره جدید ریاست این سازمان که بر محوریت هویت محوری و عدالت گستری تأکید شده است، تصمیم گرفتیم که از ابتدای فصل پائیز همزمان با تغییر جدول پخش رادیو ایران طرح ویژه «هفته‌های ایرانی» را در این شبکه اجرایی کنیم. وسعت جغرافیایی و تنوع فرهنگی در این کشور پهناور اقتضاء می‌کند ظرفیت های فراوان و منحصر به فرد هر خطّه با تمرکز بیشتری به عموم مخاطبان معرفی شود. از این رو طرح «هفته‌های ایرانی» در رادیو ایران از ابتدای مهرماه آغاز به کار کرد.

وی افزود: در این طرح تلاش شد براساس هویت محوری، (فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی) هر استان را هر هفته به صورت ویژه در برنامه‌های گوناگون معرفی کنیم و بر اساس عدالت گستری تلاش شد، به همه استان‌ها و همه شهرستان‌ها، امکان ارائه و معرفی استان و شهر خود و ظرفیت های موجود در آن استان و شهرستان را در آنتن سراسری رادیو ایران فراهم کنیم.

مدیر رادیو ایران ادامه داد: در همین راستا از ماه‌ها قبل جلساتی با معاونت امور استان‌ها برگزار و مقدمات این طرح فراهم شد. در طرح «هفته‌های ایرانی» از ابتدای هفته در برنامه‌های مختلف با رویکردهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ورزشی به مسائل استان پرداخته می‌شود و همچنین دغدغه‌های مردم که با ما در میان می‌گذارند مطرح می‌شود و از مسئولان استانی مسائل را پیگیری می‌کنیم و روزهای پنج شنبه و جمعه با حضور در استان ضمن هم افزایی، برنامه مشترک 2 ساعته با صدای مرکز استان به نام زیر آسمان ایران اجرا می‌شود. در کنار این برنامه‌های مشترک، یک کارگاه آموزشی هم برای ایرانیاران رادیو ایران به منظور تولید محتوای باکیفیت تر برگزار می‌شود.

آذر مکان تصریح کرد: بدین ترتیب هر هفته رادیو ایران به یک استان اختصاص دارد و آن استان می تواند به صورت کامل ظرفیت های خود را برای عموم مخاطبان سراسر کشور و حتی خارج از کشور به اشتراک بگذارد. در این راستا تاکنون 8 استان کردستان، گلستان، اردبیل، ایلام، مرکزی، آذربایجان غربی، سمنان و خراسان رضوی از این ظرفیت بوجود آمده در رادیو ایران در راستای هویت محوری و عدالت گستری استفاده کرده اند.

وی در پایان از حمایت و عنایت رئیس سازمان صداوسیما، معاون صدا، معاون امور استان‌ها و مدیران کل مراکز صداوسیما در اجرای طرح «هفته‌های ایرانی» تشکر و قدردانی کرد.

امتیاز شما